وبلاگ دکتر دیانا حسینی


ویروس هرپس سیمپلکس

ویروس هرپس سیمپلکس

ویروس هرپس سیمپلکس یک ویروس بسیار مسری است که میتواند باعث ایجاد زخم ها و تاول های دردناک در دهان، اندام تناسلی یا سایر قسمت های بدن شود. دو نوع ویروس هرپس سیمپلکس وجود دارد. HSV نوع 1 و نوع 2 . نوع 1 معمولاً با تبخال دهان مرتبط است، در حالی که HSV-2 معمولاً عامل ایجاد تبخال تناسلی است. با این حال، هر دو نوع میتوانند باعث ایجاد هر یک از انواع عفونت شوند. ویروس از طریق تماس مستقیم با پوست یا مایعات بدن فرد آلوده مانند بزاق یا مایع منی منتقل میشود. علائم ممکن است شامل خارش، سوزش یا سوزن سوزن شدن قبل از ظهور تاول یا زخم باشد. در حالی که هیچ درمانی برای ویروس هرپس سیمپلکس وجود ندارد، داروهای ضد ویروسی میتوانند به مدیریت علائم و کاهش فراوانی و شدت شیوع کمک کنند. برای جلوگیری از انتقال، رعایت رابطه جنسی ایمن و اجتناب از تماس جنسی در طول شیوع بیماری مهم است.

دوره نقاهت

دوره نقاهت

دوره نقاهت بسته به نوع آسیب یا جراحی میتواند متفاوت باشد. صدمات جزئی ممکن است فقط به چند روز استراحت و مدیریت درد نیاز داشته باشند، در حالی که جراحی های بزرگ ممکن است به هفته ها یا حتی ماه ها توانبخشی و فیزیوتراپی نیاز داشته باشند.


ندول

ندول

ندول یک توده کوچک و جامد است که میتواند در قسمت های مختلف بدن ایجاد شود. ندول ها میتوانند خوش خیم یا بدخیم باشند و ممکن است به عنوان علامت یک بیماری زمینه ای مانند آرتریت، اختلالات تیروئید یا سرطان ظاهر شوند. بسته به محل و اندازه آنها، ندول ها میتوانند باعث ناراحتی، درد یا اختلال در عملکرد طبیعی بدن شوند.


ناحیه مقعد

ناحیه مقعد

ناحیه مقعد که به آن مقعد نیز گفته میشود، دهانه انتهای دستگاه گوارش است که از آن مواد زائد از بدن دفع میشوند. ناحیه مقعد بین باسن قرار دارد و از ماهیچه هایی تشکیل شده است که حرکات روده را کنترل میکنند. مقعد پوششی حساس دارد و میتواند به آسانی در شرایط مختلف و یا تحت تاثیر مواد مختلف تحریک شود یا آسیب ببیند.


مطالعات اپیدمیولوژیک

مطالعات اپیدمیولوژیک

مطالعات اپیدمیولوژیک تحقیقاتی هستند که با هدف شناسایی الگوها و علل بیماری ها در جمعیت ها انجام میشود. این مطالعات اغلب شامل جمع آوری مقادیر زیادی از داده ها از یک گروه خاص از افراد یا یک جامعه و تجزیه و تحلیل اطلاعات برای تعیین اینکه آیا گرایش یا رابطه ای بین عوامل مختلف مانند سن، جنسیت، عادات سبک زندگی و سابقه پزشکی وجود دارد یا خیر.

ضعف سیستم ایمنی

ضعف سیستم ایمنی

سیستم ایمنی شبکه پیچیده‌ای از سلول‌ها، بافت‌ها و اندام‌ها است که با هم کار میکنند تا از بدن در برابر مهاجمان مضر مانند باکتری‌ها، ویروس‌ها و انگل‌ها محافظت کنند. با این حال، مواردی وجود دارد که سیستم ایمنی ممکن است به درستی عمل نکند که منجر به ضعف های مختلف میشود.

ضایعات پیش سرطانی

ضایعات پیش سرطانی

ضایعات پیش سرطانی سلول ها یا بافت های غیر طبیعی هستند که پتانسیل تبدیل شدن به سرطان را دارند. این ضایعات هنوز سرطانی نیستند، اما در صورت عدم درمان ممکن است تبدیل به سرطان شوند. ضایعات پیش سرطانی میتوانند در قسمت های مختلف بدن ظاهر شوند و اغلب در طی معاینات معمول پزشکی یا غربالگری ها کشف میشوند.

سیستوسکوپ

سیستوسکوپ

سیستوسکوپ یک ابزار پزشکی است که برای بررسی مثانه و مجرای ادرار استفاده میشود. سیستوسکوپ شامل یک لوله بلند و نازک با نور و دوربین در انتهای آن است که از طریق مجرای ادرار وارد بدن میشود. این دوربین تصاویر را به مانیتور میفرستد و به پزشکان اجازه میدهد داخل مثانه و مجرای ادرار را در زمان واقعی ببینند.

سیتولوژی

سیتولوژی

سیتولوژی مطالعه سلول ها، ساختار، عملکرد و رفتار آنهاست. سیتولوژی شامل بررسی سلول ها در زیر میکروسکوپ برای شناسایی هر گونه ناهنجاری یا تغییری است که ممکن است نشان دهنده بیماری یا سایر مشکلات سلامتی باشد.


سلامت جنسی

سلامت جنسی

سلامت جنسی وضعیتی از رفاه جسمی، عاطفی، روانی و اجتماعی در رابطه با تمایلات جنسی است. سلامت جنسی شامل یک رویکرد مثبت و محترمانه به تمایلات جنسی و روابط جنسی، و همچنین امکان داشتن تجربیات جنسی لذت بخش و ایمن، بدون اجبار، تبعیض و خشونت است.

درباره‌ی دکتر دیانا حسینی
ما در کلینیک فوق تخصصی زنان دکتر دیانا حسینی تمام سعی خود را کرده ایم که دستگاه های به روز و پیشرفته را در کنار هم و در خدمت سلامت و زیبایی شما بانوان عزیز تجمیع کنیم.
رعایت اصول استریلیته و بهداشتی و ضد عفونی روزانه و منظم دستگاه ها و فضای کلینیک جزء اصول فراموش نشدنی و همیشگی در کلینیک ماست.

- جوانسازی واژن با لیزر فرکشنال مخصوص بانوان

- آر اف واژینال با سری استریل و یکبار مصرف

- لیزر تنگ کننده و رفع تیرگی واژن

- کربوکسی تراپی برای جوانسازی پوست و ناحیه واژینال

- پلاسما تراپی برای جوانسازی پوست

- الکتروسرجری پیشرفته برای حذف و درمان زگیل تناسلی

- پروسه پیشرفته و به روز لیزر درمانی برای درمان قطعی زگیل های تناسلی

- کرایوتراپی برای حذف و درمان زگیل های تناسلی

- پلاسما درمانی برای پاکسازی پوست از ویروس HPV

- کلپوسکوپی و بررسی و معاینه دقیق دهانه رحم و مشکلات پیش سرطانی

- درمان عفونت های واژن و رحم

- انجام لابیاپلاستی با تکنیک های روز جهان


اطلاعات بیش‌تر درباره کلینیک زنان دکتر دیانا حسینی