جوان سازی واژن

باهم بررسی کنیم که اصلا جوانسازی واژن چیست ؟

جوانسازی واژن یکی از جراحی های زیبایی است که امروزه بسیار انجام می شود. لابیاپلاستی (واژینوپلاستی) جزئی از جراحی های جوانسازی واژن به حساب می آید که میتواند باعث زیبایی و جوانسازی واژن شود. همچنین از لیزر نیز می توان جهت جوانسازی واژن و سایر جراحی های اندام تناسلی بانوان استفاده نمود.

لیزرها وسایلی هستند که یک طول موج منفرد و منسجم از تابش الکترومغناطیسی را ساطع می کنند که برای برش، انعقاد یا فرسایش بافت برای انواع کاربردهای بالینی استفاده می شود. سیستم های لیزری طول موج های مختلفی با مدت زمان پالس و سطوح انرژی متفاوت تولید می کنند. سیستم‌های تصویربرداری و هدایت مبتنی بر رایانه اجازه می‌دهند که رویه‌ها با دقت، سریع و با کنترل بیشتر انجام شوند. اگرچه لیزرها معمولاً به صورت سطحی برای کاربردهای پوستی و چشمی استفاده می‌شوند، اما سیستم‌های لیزری کوچک‌تر و کارآمد برای کاربردهای کم تهاجمی از جمله آندوسکوپی، برونکوسکوپی، لاپاراسکوپی و ابلیشن داخل وریدی در دسترس هستند. 

همان طور که گفتیم یکی از متدهای جوانسازی واژن عمل لابیاپلاستی است . در همین وبسایت میتوانید مقاله ی جراحی لابیاپلاستی و نحوه انجام آن را مطالعه فرمایید.

استفاده ایمن و مناسب از لیزرها مستلزم یک پزشک آموزش دیده با دانش کار در مورد سیستم های تحویل لیزر و فعل و انفعالات لیزر-بافت برای دستیابی به اثر بالینی مورد نظر و در عین حال به حداقل رساندن عوارض است.

جوان سازی واژن و برطرف کردن مشکلات متعدد و شایع

لیزر های CO 2 با ارائه نتایج امیدوار کننده در خصوص جوان سازی واژن به طور مداوم، درمان های پوستی و زیبایی را متحول کرده است. با خاصیت بازسازی و جوان سازی بافت از طریق فرسایش فراکشنال ، پنجره ی جدیدی به درمان های زیبایی و جوان سازی گشوده است.

انرژی CO 2 به صورت فرکشنال ارسال می شود که تاثیر بافتی کنترل شده و دقیقی ایجاد می کند. این انرژی بافت سالم اطراف هر ناحیه را حفظ می کند و امکان ترمیم سریع و کامل اپیتلیال و جوان سازی ناحیه واژن را فراهم می کند. اسکنر فرکشنال دستگاه لیزر به استقرار مقدار دقیق انرژی در ناحیه واژن کمک می کند و سرعت و عمق نفوذ برای رسیدن لیزر به بافت مورد نظر را کنترل و بررسی میکند و باعث اثر بالینی مطلوب و ایجاد جوان سازی واژن میشود.

انرژی تحویل ‌شده به بازسازی و جوان سازی مؤثر واژن کمک می‌ کند و در عین حال ایمنی لایه فیبرومیسکولار را با ایجاد مناطق کوچک انعقادی کنترل ‌شده کوچک در لامینا پروپریا با استفاده از سطوح مختلف انرژی تضمین می‌کند.

گرمای تولید شده با لیزر CO2 یک پاسخ شوک حرارتی گذرا را القا می ‌کند و یک شوک حرارتی استاندارد و مناسب را ایجاد می ‌کند. پروتئین ها به دنبال ابلیشن لیزری بیش از حد بیان می شود و نقش کلیدی در تولید تبدیل کننده فاکتور رشد ß (TGF-ß) ایفا می کند. TGF-ß یک عنصر کلیدی در پاسخ التهابی و فرآیند فیبروژنیک است که در نهایت این فرآیند منتج به جوان سازی بافت واژن می شود.

این به نوبه خود به کلاژن سازی و تولید ماتریکس خارج سلولی کمک می کند. لیزر جوانسازی واژن قادر است PH مخاط واژن را با آزادسازی گلیکوژن و موسین های اسیدی از اپیتلیوم بازیابی کند.

لیزر جوانسازی میتواند علائم خشکی و خارش، سوزش ادرار و عفونت های مکرر واژن را کاهش دهد و با افزایش گلیکوژنی که لاکتوباسیل‌ها را متعادل می‌کند رشد و مقدار باکتری ‌های بیماری ‌زا را مهار کند و در نهایت سبب جوانسازی و رفع مشکلات واژن شود.

جوانسازی واژن با لیزر

لیزر فرکشنال CO2 به دلیل خاصیت لایه برداری ، تاثیر چشمگیری بر لایه های سطحی پوست میگذارد و برای روشن کردن ، رفع تیرگی ، کلاژن سازی و از بین بردن چین و چروک ها موثر بوده و بسیار قوی تر از سایر روش های جوانسازی میباشد. میتوانید با کلیک بر روی این لینک در خصوص رفع تیرگی واژن با لیزر در مشهد مطالعه فرمایید.

ایمنی لیزر جوانسازی واژن

در این مطالعه لیزر جوان سازی واژن به بی دردی و بیهوشی نیاز نداشت. میانگین زمان درمان شامل معاینه ناحیه و آماده سازی (تمیز کردن ناحیه درمان با محلول ضد عفونی کننده) 3±21 دقیقه بود. اکثر بیماران (97٪) گزارش کردند که درمان ها بدون درد یا حداقل درد همراه بود. علائم درمانی فوری خفیف و گذرا بودند، در عرض 2-1 روز برطرف می ‌شد و شامل احساس سوزش (25%)، خارش (10%)، احساس پیچ خوردن (5%) و بی‌ حسی (3%) بود. هیچ عارضه درمانی یا عوارض جانبی ذکر نشده است.

دکتر دیانا حسینی - جوانسازی واژن در مشهد

مزایای جوانسازی واژن با لیزر :

جوانسازی واژن با لیزر که یکی از روش های جراحی زیبایی واژن است ، دارای مزایای به خصوصی است که برخی از مهم ترین این مزیت ها به شرح زیرند :

– بهبود وضعیت و زیبایی ظاهری و فرمی واژن در مدت زمان کوتاه .

– تهاجمی نبودن روش درمان

– روش جراحی ایمن ، بی خطر و نداشتن عارضه .

– قابل استفاده در تمامی گروه های سنی

– درمان قرمزی و سرخی ناحیه واژن

– تغییر رنگ لابیاها و ناحیه تناسلی و روشن شدن آنها

– رفع مشکلاتی چون سوزش واژن

– پایداری نتایج مفید جراحی زیبایی واژن در مدت زمان طولانی

– قابل به کار گیری برای همه اشخاص حتی بیماران، بدون محدودیت

– نتایج ایده آل زیبایی و تکمیل درمان

– تنگ شدن واژن

– از بین رفتن چین و چروک های غیرعادی

– ایجاد زیبایی موثر و بهتر شدن وضع سطحی و داخلی دستگاه تناسلی .

در زمان های گذشته به عنوان جراحی زیبایی واژن ، تنها جراحی های لابیاپلاستی و واژینوپلاستی بر روی ناحیه تناسلی انجام می شد و به این ترتیب جراحان و متخصصین این امر توان ایجاد تعادل و زیبایی در بخش تناسلی را داشتند . ولی اخیرا با پیشرفت علم و لیزر درمانی ، می توان به شکل راحت و غیرتهاجمی اقدام به زیبایی ناحیه تناسلی نمود که علاوه بر اصلاح عملکرد ، روش درمانی درد و ناراحتی به همراه نداشته و طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است .

همان طور که گفتیم یکی از متدهای جوانسازی واژن عمل لابیاپلاستی است . در همین وبسایت میتوانید مقاله ی جراحی لابیاپلاستی و نحوه انجام آن را مطالعه فرمایید.

جوانسازی واژن اثر فوق العاده ای بر زیبایی ناحیه واژن و پرینه گذاشته و نیز سبک زندگی فرد و رابطه زناشویی او را ارتقا می دهد بالا رفتن اعتماد به نفس از دیگر مزایای جراحی زیبایی واژن است .

به منظور اقدام به عمل جوانسازی واژن بانوان می توانند از تجارب یک جراح و متخصص زنان توانمند و حرفه ای بهره بگیرند تا پیش از انجام این نوع جراحی زیبایی واژن، از سلامت خود اطمینان حاصل کنند .

در بعضی از بیماران پزشک متخصص با کمک تست پاپ اسمیر و معاینات سطحی در زمینه سلامت واژن اطلاعاتی را کسب می کند سپس در صورت نبود مشکل ، اقدام به جوانسازی واژن می نماید .

این تکنیک درمانی و زیبایی به نحو موثری زندگی فرد را بهبود بخشیده و با اثرگذاری بر کیفیت رابطه زناشویی ، اعتماد به نفس شخص را تا حد زیادی ارتقا می دهد .

این نوع جراحی زیبایی واژن مراحل و ویژگی هایی در بر دارد که لازم است بانوان عزیز اطلاعاتی را در این خصوص کسب نمایند تا بهترین نتایج عمل شامل حالشان شود .

– انجام معاینه از جانب پزشک برای کسب آگاهی در خصوص سلامت ناحیه تناسلی

–  در صورت برخورد با هرگونه بیمار یا عفونت ، اقدام به درمان و برطرف نمودنشان .

– تست پاپ اسمیر در صورت نیاز

– لیزر درمانی یا لیزر تراپی

از مهم ترین مزیت های این عمل ها می توان به بی نیازی از بی حسی یا بی هوشی اشاره کرد چرا که لیزر واژینال دردی به همراه نمی آورد و هیچ گونه ناراحتی برای بیماران تا به حال ایجاد نکرده است . لازم به ذکر است که حتی در حین انجام عمل مسکن و داروهای ضدخونریزی نیز مصرف نمی شوند .

لیزر واژینال برای جوانسازی واژن :

این روش یکی از روش های نوین درمان علایم پیری واژن است به منظور جوانسازی این عضو با کمک لیزر و افزایش کیفیت زندگی این راهکار از جمله مفید ترین شاخه های جراحی زیبایی واژن می باشد.

در اثر بروز یائسگی بخش های مختلف دستگاه تناسلی به ویژه واژن دستخوش تغییرات شایعی می شود و سبک زندگی فرد کیفیت متعادل خود را از دست می دهد.

این عوامل به دلیل کاهش تولید استروژن ظاهر شده و عوارض دیگری را در پی خواهد داشت.

همچنین افزایش سن موجب تغییر شکل کلاژن های زیر پوستی واژن می شود که انعطاف پذیری پوست واژن کاهش می یابد یکی از ایده آل ترین روش های درمانی در جراحی زیبایی واژن استفاده از مزایای لیزر واژینال است.

لیزر واژینال بافت های تخریب شده و فرسایش یافته واژن را ترمیم نموده و مخاط ضعیف آن را بازسازی می کند. این درمان سرپایی بوده و نیازی به بستری شدن بیمار در کلینیک یا بیمارستان نیست.

در بسیاری از موارد لازم است جلسات درمانی تا 3 الی 4 جلسه با فواصل زمانی معین انجام شود تا بهترین نتایج خود را نمایان سازند. برای انجام جوانسازی واژن ، خانم های عزیز می توانند برای مطمئن شدن از وضع سلامت خود از پزشکی با تجربه ، حرفه ای و دارای سابقه کاری غنی کمک بگیرند .

در برخی موارد پزشک با انجام تست پاپ اسمیر از سلامت واژن مطلع شده و یا با کمک معاینات پزشکی ، این اطمینان را به دست می آورد پس از کسب اطلاع در خصوص سلامت دستگاه تناسلی ، جوانسازی واژن شروع می شود .

این امر اثر قدرتمندی بر بهبود کیفی سبک زندگی و سلامت روابط می گذارد .

این جراحی زیبایی واژن ، اصولی دارد که لازم است بیماران پیش از اقدام به آن مراقبت های پیش از استفاده از دستگاه های واژینال را رعایت کنند .

برخی از اقدامات و مراقبت های پیش از لیزر واژینال عبارتند از :

– معاینه از سوی پزشک متخصص زنان

– درمان عفونت و بیماری های تناسلی در صورت وجود .

– درمان بیماری های دهانه رحم در صورت وجود .

– انجام تست پاپ اسمیر

 – لیزر تراپی

یکی از مزایای این نوع جراحی زیبایی واژن عدم نیاز به بی حسی و بی هوشی به دلیل استفاده از لیزر واژینال است . حتی در زمان عمل نیازی به مسکن و داروهای ضد خونریزی نیست .

درمان تیرگی دستگاه تناسلی و تاثیر آن بر جوانسازی واژن :

از مهم ترین دلایل مراجعه کنندگان برای جراحی زیبایی واژن ، رفع تیرگی دستگاه تناسلی است .

این عارضه دلایل متفاوتی دارد شستشو با آب و خشک نکردن پوست دلیل اصلی و وراثت ، ضخامت ریشه موهای ناحیه تناسلی ، اصطکاک بین لباس و پوست یا اصطکاک بین پوست با پوست ،

عارضه های پوستی ، عرق کردن زیاد ، تجمع سلول های مرده و . . . دلایل دیگرند . به همین ترتیب روز به روز به تعداد متقاضیان برای درمان تیرگی دستگاه تناسلی افزوده می شود . 

لیزر روشن کننده واژن و تاثیر آن بر جوانسازی واژن :

این نوع لیزر با تکنولوژی پیشرفته خود پوست را چند درجه روشن کرده و هیچ گونه عوارضی در پی ندارد .

لیزر های جراحی زیبایی واژن از جمله ایمن ترین و اثربخش ترین ابزارها برای رساندن بیمار به نتیجه دلخواه هستند .

علاوه بر روشن کردن پوست ناحیه تناسلی و درمان تیرگی آن می توان از این لیزر ها برای جوانسازی نیز کمک گرفت .

لایه های پوستی که در اثر افزایش سن افتاده و چروک می شوند ، به کمک اشعه های مخصوص لیزر جوان کننده سفت و با قوام می شوند و  زیبایی از دست رفته پوست دوباره باز می گردد به نحوی که در اولین جلسه درمانی جراحی زیبایی واژن نیز به راحتی می توان تفاوت را احساس کرد …

اثرات لیزر بر باروری :

اصولا تنگ کردن واژن و اصلاح بافت های درونی آن با کمک لیزر اثری بر باروری نداشته و روشی ایمن در حیطه جراحی زیبایی واژن می باشد .

روش تنگ کردن واژن با لیزر در سال های اخیر ابداع شده است و می توان گفت این کار ازجمله راهکارهای درمانی نوین این حیطه به شمار می آید .

در سال های 2009 تا 2012 پژوهشگران و دانشمندان با بررسی شواهد و یافته ها دریافتن که تنگ کردن واژن با لیزرهای جدید روشی ایده آل ، اثربخش و مفید است .

مزیت مهم این روش در بی نیازی از برش و جراحی است و عوارض و مشکلات جراحی را به همراه ندارد که می تواند نتایج مورد انتظار و مطلوبی را برای بیمار ایجاد نماید .

لیزرهای تنگ کننده واژن از ایمنی بالایی برخوردار بوده و هیچ نوع عوارضی را ناشی نمی شوند از آنجایی که درمان این تکنیک غیرتهاجمی می باشد ، تنها به لایه سطحی کارگر افتاده

و مشکلی برای بافت های زیرین ایجاد نمی کند .

هنگام استفاده از این تکنیک درمانی در جراحی زیبایی واژن ، از ژل بی حسی استفاده شده و در درمان بخش های داخلی بیمار دردی احساس نمی کند .

طول درمان و مدت جلسه لیزر تنگ کردن واژن بسیار کوتاه تر از روش های مرسوم است . 

جوان سازی واژن با تزریق ژل

یکی از شایع ترین روش های جوانسازی واژن تزریق ژل به واژن است. تزریق ژل یکی از راههای پرطرفدار حجیم شدن اندام تناسلی بانوان است. میتوانید در صفحه مربوط به تزریق ژل به واژن در مشهد نکات کاملی را به همراه فیلم و عکس در این باره مشاهده کنید.

میتوانید با کلیک بر روی این لینک درباره جوانسازی واژن از طریق تزریق ژل در مشهد مطالعه فرمایید.

تزریق ژل به واژن بدون هیچ عارضه ای به سرعت لابیا ها را حجم دهی، برجسته و زیبا می کند.

لبه های بیرونی واژن (لابیا ماژور) بعضی از بانوان حالت چروکیده، تیره و بد فرمی دارد.

بدون اغراق دکتر دیانا حسینی  با مدرک مسترکورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی زیبایی آمریکا بهترین متخصص زیبایی زنان در مشهد و بهترین انتخاب برای شما جهت انجام فرآیندهای مربوط به جوانسازی واژن هستند و با توجه به توانایی و دوره های گذرانده ی تکمیلی و تحصیلی جای هیچ گونه شک و تردیدی باقی نخواهد ماند.

آتروفی ولوواژینال و تاثیر لیزر جوان سازی واژن بر آن

آتروفی ولوواژینال یک وضعیت شایع در بانوان پس از یائسگی است. تقریباً 50 درصد از بانوان از علائم مختلفی رنج می برند که ممکن است شامل خشکی، تحریک، درد و  درد در هنگام رابطه جنسی و همراه با تکرر ادرار، فوریت و بی اختیاری فوری باشد. آتروفی دیواره واژن که به علامت اصلی خشکی واژن کمک می کند. 

از نظر بالینی، واژن ممکن است رنگ پریده به نظر برسد و گاهی اوقات ممکن است پتشی های چند گانه کوچک مشاهده شود. این نیز به نوبه خود می تواند حاوی پاتوژن های مختلف باشد که باعث عفونت های مکرر دستگاه ادراری می شود. کاهش سلامت تناسلی و جنسی می ‌تواند کاملاً مضر باشد و بر کیفیت زندگی (QoL) تأثیر منفی بگذارد.

رویکردهای درمانی فعلی شامل درمان ‌های موضعی و هورمون‌ ها است. درمان ‌های غیر هورمونی که شامل مرطوب ‌کننده‌ ها و روان‌ کننده ‌های واژن می ‌شوند، علائم خفیف را تسکین می‌ دهند، در حالی که درمان با استروژن مؤثرترین درمان برای علائم متوسط تا شدید است. این دارو ها باید به طور منظم برای درازمدت استفاده شوند تا اثرات مطلوب حاصل شود.

 با این حال، ایمنی آندومتر در مطالعات بالینی طولانی مدت مورد مطالعه قرار نگرفته است و داده های کافی برای تایید ایمنی استروژن موضعی در زنان مبتلا به سرطان پستان وجود ندارد. 

درمان‌ های جایگزین هورمونی نیز امتحان می ‌شوند که سازگاری ضعیفی با بیمار دارند و اغلب اوقات مؤثر نیستند. 

جراحی‌ ها توسط متخصصان زنان و جراحان پلاستیک بر روی کف لگن انجام می ‌شوند، اما ممکن است برای هر بیمار با توجه به عوارض بعد از عمل و زمان ‌های استراحت مناسب نباشد. از این رو، انتخاب درمان بحث ‌برانگیز باقی می ‌ماند، زیرا عمدتاً بر اساس شدت علائم، ایمنی و در نهایت ترجیح بیمار است.

نوآوری اخیر دستگاه ‌های مبتنی بر انرژی در زمینه ی جوان سازی واژن ، مجموعه‌ ای کاملاً جدید از روش ‌های درمانی را با نتایج امیدوار کننده‌ تری به ارمغان آورده است. در میان این دستگاه ها، لیزر دی اکسید کربن فرکشنال (CO2) به دلیل توانایی بسیار برتر خود در نشان دادن بهبود قابل توجهی در بیماران آتروفی ولوواژینال (VVA) توجه زیادی را به خود جلب کرده است. این مزیت غیر تهاجمی بودن با حداقل یا بدون زمان قطع، بدون درد است و نتیجه بهتری در جوانسازی دارد.

لیزر جوان کننده واژن در مشهد - دکتر دیانا حسینی

لیزر CO 2 که قبلاً در جراحی های پوست و زیبایی محبوبیت پیدا کرده است از طول موج (10600 هرتز) با جذب آب بالا استفاده می کند. این امر باعث تحریک نئوکلاژنز و نئوواسکولاریزاسیون می شود و در نتیجه با احیاء و بازیابی خاصیت ارتجاعی و هیدراتاسیون مخاط دستگاه تناسلی تحتانی بانوان ، باعث جوان سازی واژن و از بین رفتن علائم نامطلوب میگردد . 

در یک مطالعه که در خصوص تاثیر لیزر بر جوان سازی واژن ، بهبود آتروفی ولوواژینال، بی اختیاری استرسی ادرار، بی اختیاری فوری، شلی واژن و عملکرد جنسی انجام شد همه بیماران واجد شرایط، درمان های CO2 فرکشنال را به صورت داخل واژینال با استفاده از هندپیس واژینال دریافت کردند. درمان کانال واژن با استفاده از الگوی مربعی و حالت عمیق با هندپیس داخلی، تراکم 5-15 درصد و سطح انرژی 7.5-12.5 میلی ژول انجام شد. 

هندپیس با تماس با دیواره واژن قرار گرفت و پالس ‌ها در هر علامت 1 سانتی ‌متری اعمال شد و سپس تا عمق 5-4 سانتی ‌متر جمع شد. هندپیس 90-45 درجه چرخانده شد تا اطمینان حاصل شود که تمام نواحی به طور یکنواخت درمان می شوند. این عمل در کلینیک سرپایی انجام شد و نیازی به بی دردی/بیهوشی نداشت. به بیماران توصیه شد تا حداقل 7 روز پس از درمان از فعالیت جنسی و استفاده از تامپون خودداری کنند. هدف از این مطالعه بررسی اثر لیزر CO2 در بهبود آتروفی ولوواژینال، بی اختیاری استرسی ادرار، بی اختیاری فوری، شلی واژن و عملکرد جنسی بود.

این مطالعه شامل 20 خانم بود که در سه جلسه با لیزر CO2 فراکشنال تحت درمان قرار گرفتند. بیماران پس از هر درمان و در پیگیری 1 ماهه پس از درمان نهایی ارزیابی شدند. امتیاز شاخص سلامت واژن در ابتدا، میانگین امتیاز VHI در جمعیت مورد مطالعه قبل از یائسگی 1.6±15.1 (محدوده 15-18) بود. سلامت واژن با درمان های متوالی با میانگین بهبود 4.8 امتیاز در VHI در پیگیری 1 ماهه پس از سومین درمان به طور قابل توجهی بهبود یافت. همه بیماران از نظر آماری افزایش معنی داری در امتیاز  VHI و تاثیر بسیار مثبت لیزر را نشان دادند.

در مقایسه با علائم اولیه با علائمی مانند درد در هنگام رابطه جنسی، خشکی و سوزش واژن بهبود قابل توجهی در همه علائم مشاهده شد. 94 درصد از بیماران پس از جلسه سوم درمان بهبود قابل توجهی در درد در هنگام رابطه جنسی نشان دادند و حتی با پیگیری 1 ماهه نیز به بهبود ادامه دادند. 91 درصد بهبود قابل توجهی در خشکی واژن پس از جلسه سوم و 88 درصد بهبود در احساس سوزش واژن نشان دادند. علائم دیگر مانند سوزش ادرار و خارش واژن نیز بهبود یافته بود.

در یک ماه پس از سومین درمان، 90٪ از افراد بهبود در احساس رضایت از رابطه  جنسی (اصطکاک بیشتر با تعداد بیشتر و بهبود ارگاسم ) و 94٪ بهبود در جوان سازی واژن (افزایش سفت شدن واژن و بهبود خشکی و آتروفی ) را گزارش کردند. همه افراد (100%) از درمان رضایت داشتند و 94% این روش را توصیه کردند.

نمره کیفیت زندگی با استفاده از پارامترهایی مانند اجتناب و رفتار محدود کننده، تأثیر روانی اجتماعی و خجالت اجتماعی ارزیابی شد. بهبود خوبی در تمام پارامتر ها مشاهده شد و همه 86٪ بیماران پس از درمان سوم بهبودی را گزارش کردند. همه بیماران (100٪) علاقه مند به درمان بیشتر بودند و خوشحال بودند که برای پیگیری های بعدی در خصوص جوانسازی واژن بازگردند.

در این مطالعه همه بیماران در اکثر پارامترهای تجزیه و تحلیل شده بهبود قابل توجهی در خصوص جوانسازی واژن داشتند. بهبود کلی در سلامت واژن و جوان سازی آن توسط همه بیماران گزارش شد. چالش در این واقعیت نهفته است که هنوز تعداد زیادی از بیماران وجود دارند که از مراجعه به پزشکان با نگرانی ‌های خود و دسترسی آنها به چنین درمان ‌هایی اجتناب می ‌کنند، زیرا تنها مراکز کمی چنین لیزر های مفید و قدرتمندی دارند. متخصصان زنان می توانند نقش مهمی در ارجاع مناسب داشته باشند و در آشنایی با این گزینه های درمانی کمک کنند.

کلینیک فوق تخصصی دکتر دیانا حسینی در خصوص انجام لیزر جوان سازی واژن در مشهد با آخرین متدهای روز جهان در خدمت شما بانوان گرامی میباشد .

چین و چروک دستگاه تناسلی در اشخاص امری طبیعی می باشد.

ولی بعضی از خانم ها به صورت ژنتیکی با لابیاهای (لبه های اطراف واژن ) بزرگ یا نامتقارن متولد میشوند .

بعضی از خانم ها بعد از زایمان یا به دلیل افزایش سن با این مشکل برخورد میکنند.

اختلالات هورمونی نیز از دیگر عواملی ست که بر روی ظاهر و اندازه ی لابیا در ناحیه تناسلی خانم ها تاثیرگذار است.

که در اکثر اوقات ظاهر لبه های بزرگ شده اطراف واژن ، می تواند باعث خجالت در مقابل شریک جنسی یا از دست دادن عزت نفس یا ناراحتی در حین فعالیت های روزانه شود.

علاوه بر این، یکی دیگر از دلایل استقبال روزافزون از این جراحی زیبایی این است که افراد در نتیجه دسترسی آسان به عکس ها در اینترنت، و همچنین روند رو به رشد اشتراک گذاری ،آگاهی بیشتری نسبت به ظاهر ناحیه تناسلی پیدا کرده اند و افراد به دنبال روش هایی هستند که به آنها اجازه میدهد به ظاهر دلخواه برای ناحیه تناسلی خود دست یابند .

جوان کردن واژن با لیزر در مشهد - دکتر دیانا حسینی

جوان سازی واژن با جراحی در مشهد

یکی از جراحی هایی که امروزه بسیار انجام می شود ، جراحی زیبایی واژن است.

این عمل بسیار مورد توجه خانم ها قرار گرفته است و بسیاری از خانم ها این عمل را در انواع مختلف انجام می دهند. در این مقاله در ارتباط با انواع جراحی های واژن با شما صحبت خواهیم نمود.

مزایای جراحی زیبایی واژن :

در اثر انجام جراحی زیبایی واژن به جز برطرف نمودن نارسایی های پرینه و شل شدگی و افتادگی واژن برخی دیگر از مشکلات نیز از بین خواهند رفت.

برخی از مزایای این جراحی جوانسازی واژن به شرح زیر است :

- روشن شدن پوست ناحیه تناسلی و جوانسازی ناحیه واژن

- درمان مشکلات بی اختیاری ادرار و یا مدفوع

- کاهش خشکی واژن و افزایش رطوبت مفید آن در اثر جراحی زیبایی و جوانسازی واژن

- سهولت کلاژن سازی پوست واژن و در نتیجه سفتی پوست و رفع چروک های سطحی موجود

-جوان شدن ظاهر واژن

- برطرف نمودن مشکل افتادگی و آویزانی واژن

- بالا رفتن مقاومت بخش های مختلف ناحیه تناسلی با جراحی زیبایی واژن و واژینوپلاستی

- رفع ضعف برخی از لابیا های کوچک با کمک اقدامات حجیم سازی 

چگونه می توان با کمک لیزر واژن را تنگ کرد و باعث جوانسازی واژن شد ؟

این روش یکی از روش های غیرجراحی از دسته روش های جراحی زیبایی واژن است که با کمک لیزر و اشعه های آن می توان به وضعیت مورد نظر دست یافت .

یکی از جدید ترین لیزرهای درمانی برای رفع افتادگی و جوانسازی واژن لیزر درمان آتروفی است که می توان پس از یائسگی بخش های تیره و کدر ، سوزش ، خارش و برخی دیگر از مشکلات ناحیه تناسلی را رفع نمود .

از مزایای این روش درمانی برای جراحی زیبایی واژن می توان به مدت زمان کوتاه ، درمان سبک و سرپایی ، راحتی و بدون درد بودن عمل ، عدم خونریزی ، بی عارضه بودن و نتایج ایده آل اشاره کرد.

دکتر دیانا حسینی مسترکورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی زیبایی آمریکا و متخصص جراحی های زیبایی واژن در این خصوص اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان می گذارد .

اهمیت استفاده از لیزر در تنگ کردن واژن و تاثیر آن بر  جوان سازی واژن :

به دلیل بالا رفت سن و پیر شدن سلول های فیبروپلاست اعضای بدن به نحوی با دگرگونی مواجه می شوند .

که در این میان واژن و رحم درگیر افتادگی و از دست دادن قوام گشته که برخی زنان به علت زایمان های متعدد با این مسائل درگیرند .

افتادگی مثانه ، واژن و رحم با عث بی اختیاری در دفع ادرار و مدفوع می شود.

طبق تجارب پزشکی و پژوهش های انجام شده خانم هایی که در سنین بعد از دوران یائسگی قرار دارند با سوزش واژن درگیر می شوند و علاوه بر سوزش ، خشکی و عفونت های ادراری را خواهند داشت آزاردهنده ترین نشانه بالا رفتن سن در این دوران بروز درد در هنگام رابطه جنسی است با کمک درمان لیزری می توان بسیار از این عوارض را تخفیف داده یا به کل از بین برد.

اخیرا جراحی زیبایی واژن با لابیاپلاستی و خصوصا واژینوپلاستی طرفداران زیادی پیدا کرده است .

به این ترتیب کلیه مشکلات ناشی از افزایش سن و یا سبک غلط زندگی با این نوع جراحی های زیبایی مرتفع می شود می توان کلیه مشکلات ناشی از حاملگی ، زایمان ، رابطه جنسی و عوارض برخی بیماری ها را با کمک لیزر واژن در جراحی زیبایی واژن از بین برد.

 راهکارهای درمانی لیزر برای رفع مسائل و نارسایی های واژن و دستگاه تناسلی روش هایی ایمن ، بی خطر و غیر تهاجمی است که می توان علاوه بر برطرف نمودن مشکلات عملکردی ، مخاط واژن را نیز مرمت نموده و با بازسازی این ناحیه امکانات عملکردی را بهبود بخشید . این نوع درمان به صورت سرپایی انجام می شود و درمانی آسان برای بیمار می باشد در جراحی زیبایی واژن با کمک لیزر ، آثار درمان بسیار عالی و اثربخش است و پس از گذشت حدود یک ماه از عمل سلامتی و آسایش کامل را پیدا می کنند.

رضایت افرادی که از این نوع روش های درمانی استفاده کرده اند تا به حال صددرصدی بوده و موارد کمی به دلیل عدم مراقبت پس از جراحی دچار مشکلات جزیی شده اند که با مراجعه مجدد به متخصص زنان ، مشکلشان به کل مرتفع شده است .

برخی درمان های عملکردی واژن یا جراحی زیبایی واژن لازم است در 3 جلسه انجام شود ، هر جلسه با فاصله زمانی یک ماه بوده که می توان بخش های مخاطی درون واژن را به حال پیش از یائسگی برگرداند.