لابیاپلاستی با لیزر در مشهد

بهترین متخصص لابیاپلاستی مشهد

لابیاپلاستی یکی از جراحی های زیبایی و جوان سازی واژن بسیار متداول درسرتاسر دنیاست که برای تغییر و بهبود ظاهر اندام های زنانه و به ویژه لابیا (لبه های اطراف واژن) صورت میگیرد.

دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص لابیاپلاستی و زیبایی زنان مشهد

دانلود رایگان فایل مقاله :   دانلود   

عمل لابیاپلاستی در مشهد یکی از پرطرفدارترین انواع عمل زیبایی واژن میباشد. در این مطلب نکات کاملی در خصوص جراحی زیبایی لابیاپلاستی را با شما در میان خواهیم گذاشت و همچنین دکتر دیانا حسینی بهترین دکتر لابیاپلاستی در مشهد را به شما معرفی میکنیم. 

لابیاپلاستی (labiaplasty) نوعی عمل جراحی زیبایی است که به وسیله آن، شکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن را بهبود میابد.

آمارها نشان میدهد بیشتر خانمهایی که متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند، تمایل به کاهش اندازه و یا طول لبه داخلی واژن خود دارند.

دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص زیبایی لیزر زنان مشهد

لابیاپلاستی یک روش جراحی برای تغییر شکل و اندازه لابیای مینور (لبه داخلی واژن) است. به عبارتی لابیاپلاستی برداشتن بافت اضافی از لابیای مینور است که باعث متقارن شدن آنها با لابیای ماژور میشود که لبه های خارجی واژن هستند در مواردی لبه لابیای مینور از لبه ماژور بیرون زدگی دارد. این بیرون زدگی با عمل لابیاپلاستی برطرف میشود.

لابیاپلاستی و زیبایی زنان با لیزر در مشهد - دکتر دیانا حسینی

لابیلاپلاستی که جراحی پلاستیک بر روی لابیا یا همان لبهای اطراف واژن است میتواند بر روی لب بزرگ یا لب کوچک اندام تناسلی بانوان انجام گیرد. این جراحی جهت تغییر اندازه و شکل لابیا صورت میپذیرد و به منظور کوچکتر کردن و یا اصلاح تقارن بین آنها صورت میگیرد. همچنین این عمل میتواند به تنهایی و یا همراه با واژینوپلاستی انجام گیرد.

Labiaplasty is a kind of vaginal rejuvenation were the vagina's inner lips, known as the labia minora, are surgically reduced so they rest fully within the vagina's outer lips. known as the labia majora

لابیاپلاستی و زیبایی زنان با لیزر در مشهد در مشهد - دکتر دیانا حسینی

یکی از این مسائل مربوط به زنان به خصوص مربوط به اندام جنسی آنها است.

و به طور خاص در مورد ناراحتی و خجالت ناشی از اندازه های نامطلوب در لب های واژن ( پوستی که اطراف فرج را میپوشاند) از جمله لابیا مینور و ماژور میباشد.

میتوانید مطالب مربوط به جراحی زیبایی لابیاپلاستی در مشهد در این مقاله را به شکل صوتی از طریق فایل زیر گوش کنید:

لب های بزرگ واژن اغلب میتوانند درد و ناراحتی های قابل توجهی در حین فعالیت های روزانه به همراه داشته باشند.

یا در هنگام پوشیدن لباسهای تنگ یا هنگام مقاربت ، اعتماد به نفس شخص را کم کنند.

اگر شما هم چنین مشکلی دارید به شما اطمینان میدهیم که جای نگرانی نیست پیشرفت های علوم پزشکی این امکان را فراهم کرده است که طی عملی زیبایی لابیاپلاستی ( Labiaplasty )این مشکل را برطرف نمایید. 

لابیاپلاستی با لیزر در مشهد

یکی از جدیدترین متدهای روز دنیا در عملهای زیبایی زنان و بخصوص عمل زیبایی واژن، استفاده از لیزر مونالیزاتاچ است. دقت بالای لیزر در برش باعث زیباتر شدن هرچه بیشتر نتیجه عمل میشود. ضمن اینکه عوارض احتمالی عمل بسیار کمتر شده و فرد میتوانید بعد از نیم ساعت استراحت در مطب بدون هیچ مشکلی به خانه برگردد.

بسیاری از مردم از اینکه در مورد مشکلات و مسائل مربوط به زندگی خصوصی شان صحبت کنند احساس راحتی نمیکنند.و چه بسا این قضیه در مورد مشکلات مربوط به ناحیه تناسلی و مسائل جنسی تشدید میگردد.

دکتر دیانا حسینی - مستر کورس جراحی زیبایی و لابیاپلاستی زنان از آمریکا

به عنوان یک حقیقت، صحبت در مورد مسائل جنسی و ناحیه تناسلی به عنوان یک تابو بوده است اما با گذشت زمان، وضعیت به تدریج در حال تغییر است. زیرا افراد اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده اند و راحت تر در مورد مشکلاتشان صحبت و مشورت میکنند.

پیش از اقدام به جراحی زیبایی واژن برای اصلاح فرم لابیاها باید نکاتی را در نظر بگیرید :

 • اولا رنگ تیره یا وجود چین و چروک در بخش خارجی واژن طبیعی است و به خودارضایی یا تغذیه ربطی ندارد.
 • سایز لب های کوچک یا لابیاها رابطه ای با میل جنسی نداشته و عدم تقارن آنها به صورت جزئی، معمول و طبیعی است.
 • ناحیه تناسلی را با دیگران مقایسه نکنید.
 • بسیاری از خانم ها میپندارند که فرم و شکل ناحیه تناسلی شان غیرعادی است و مبادرت به انجام جراحی زیبایی واژن میکنند در صورتی که این باور اشتباه است.

لابیاپلاستی و زیبایی زنان چیست و چگونه انجام میشود ؟

جراحی لابیاپلاستی در مشهد برای کاهش سایز لابیاها :

این جراحی منجر به کوچک نمودن لابیاها با کمک روش های متفاوتی می شود روش جراحی کاهش سایز لابیاها موسوم به لابیاپلاستی گونه ای از جراحی زیبایی واژن است که در دهه گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده است و نشان دهنده رضایت بیماران از نتایج این عمل است.

انتخاب راهکار کاهش سایز لابیاها کاملا وابسته به فرم آنها و فیزیک بدنی بیمار است که اتخاذ روش جراحی باید توسط دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص جراحی زیبایی و لابیاپلاستی زنان در مشهد صورت گیرد زیرا جوانب زیادی در این میان سنجیده میشود.

همان طور که پیش تر گفته شد، بزرگی لب های واژن یا لابیاها در اکثر موارد شایع است و تیرگی آنها طبیعی است به این ترتیب تصمیم گیری برای جراحی زیبایی واژن با هدف لابیاپلاستی تنها به عهده شما و همسرتان است.

میتوانید با کلیک روی این لینک در خصوص رفع تیرگی واژن با لیزر در مشهد اطلاعات کسب کنید.

واژینوپلاستی با لیزر در مشهد

اگر در اثر بالا رفتن سن و زایمانهای متعدد واژن و دستگاه تناسلی گشاد و شل شده باشد، میتوان با کمک عمل واژینوپلاستی وضعیت واژن را به حالت اولیه بازگرداند. بافت واژن بسیار انعطاف پذیر و دارای الاستیسیته زیادی است؛ کاستن از قطر داخلی آن تضمینی بر افزایش میل جنسی و تحریک پذیری نیست.

اخیرا طبق اخبار منتشر شده از انجمن جراحان کالج زنان در کشور آمریکا ایشان در پی روشی مناسب به منظور بالا رفتن حس واژن زنان مسن میباشند.

اما بالا رفتن درجه ارگاسم، تحریک پذیری، علاقه به جنس مخالف، لذت مقاربتی و... تنها مختص به کارآیی واژن نیست و عوامل مهم دیگری در بدن زن بر این موارد اثرگذارند.

اصولا در دهه چهارم تا پنجم زندگی علاوه بر کاهش ساخت کلاژن، اثرات مثبت هورمون های استروژن و پروژسترون نیز کم میشود که قوام و تونسیته بخش های داخلی دستگاه تناسلی کاهش یافته که به همین دلیل افتادگی واژن تشدید میشود و در برخی بانوان شاهد کاهش سایز لابیا ها هستیم . 

این عوارض میتواند در زنانی که به هیچ وجه زایمان طبیعی نداشته اند هم بروز کند به طوری که درصدی از متقاضیان جراحی زیبایی واژن زنانی هستند که تا به حال زایمان نداشته اند.

طبق نظر دکتر دیانا حسینی بهترین جراح لابیاپلاستی مشهد، این امر بسیاری از مشکلات زناشویی در اثر رابطه جنسی نامطلوب ایجاد میشود. از این رو بهتر است برای رفع این عوارض از راهکارهای موثر و متفاوت در حیطه جراحی زیبایی واژن بهره بگیرید. 

پرینه پلاستی ( پرینئوپلاستی ) با لیزر در مشهد :

برای اصلاح آسیب های حدفاصل مقعد و واژن میتوان از پرینه پلاستی ( پرینئوپلاستی ) بهره گرفت. 

این آسیب ها یا صدمات بیشتر در اثر زایمان طبیعی، پاره شدن واژن و . . . ناشی میشوند که در پی آن اعمال جنسی و زیبایی واژن زن با مشکل مواجه میشود پرینه پلاستی ( پرینئوپلاستی ) یکی از انواع روش های جراحی زیبایی واژن است که کاربرد های خاص خود را دارد.

پرینه پلاستی ( پرینئوپلاستی ) در مشهد یک عمل جراحی است که با هدف بازسازی و سفت کردن پرینه، ناحیه بین واژن و مقعد انجام میشود. 

این روش اغلب برای رفع مشکلاتی مانند شلی یا شلی واژن، که میتواند در نتیجه زایمان یا افزایش سن ایجاد شود، انجام میشود. 

پرینه پلاستی ( پرینئوپلاستی ) شامل برداشتن بافت اضافی و ترمیم هرگونه آسیب برای بازگرداندن قدرت و تون به عضلات پرینه است. 

با تقویت حمایت از کف لگن، پرینه پلاستی ( پرینئوپلاستی ) میتواند رضایت جنسی را بهبود بخشد و ناراحتی را در حین مقاربت کاهش دهد. علاوه بر این، میتواند به رفع بی اختیاری ادرار و بهبود زیبایی کلی واژن کمک کند. 

عمل جراحی پرینه پلاستی ( پرینئوپلاستی ) معمولاً با بیهوشی عمومی حدود یک تا دو ساعت طول میکشد و دوره نقاهت نسبتاً کوتاهی چند هفته طول میکشد. 

مهم است که قبل از تصمیم به عمل با دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص جراحی زیبایی زنان در مشهد مشورت کنید تا مشخص شود که آیا پرینه پلاستی ( پرینئوپلاستی ) برای نیازها و نگرانی های خاص شما گزینه مناسبی است یا خیر.

انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر در مشهد :

همانطور که ذکر شد این جراحی زیبایی واژن با هدف کاستن و حذف شل شدگی و افتادگی واژن انجام میشود همچنین لابیا ها در این جراحی می توانند دستکار شوند و فرم ایده الی به خود بگیرند. 

رفع شل شدگی واژن موجب افزایش قوام و حالت ایده آل واژن، کارآیی جنسی این اندام، اعتماد به نفس فرد، لذت جنسی، ارگاسم به موقع و بهبود سبک زندگی میشود. 

لابیاپلاستی و زیبایی زنان با لیزر در مشهد- دکتر دیانا حسینی

این تنگی در اثر جراحی زیبایی واژن که تا طولانی ترین حد داخل آن ادامه می  یابد، بهترین راهکار در جراحی زیبایی واژن است برای خانم هایی که با مشکل افتادگی و شلی واژن روبرو هستند.

جراحی واژینوپلاستی در مشهد

یکی از مشکلاتی که بانوان به خصوص در سنین بالا یا بعد از زایمان با آن مواجه هستند شل شدن واژن و به تبع آن مشکل در رسیدن به ارگاسم است.

امروزه برای حل این مشکلات از روشی با عنوان جراحی زیبایی واژینوپلاستی بهره گرفته میشود. در این نوع جراحی کانال و بخش عضلانی واژن بازسازی و محکم میشود. 

رفع افتادگی واژن و ترمیم آن به خصوص بعد از زایمان های متعدد میتواند مهم باشد. زیرا در اثر فشارهای شدید عضلاتِ منعطف واژن دچار افتادگی شده و فرآیند رابطه ی جنسی را با مشکل روبرو خواهد کرد.

از این رو واژینوپلاستی میتواند در جهت بهبود رابطه ی جنسی سالم نقش ایفا کند. از جمله عوامل دیگری که میتواند موجب کاهش کنترل فرد بر انقباض عضلات واژن و سفت شدن آن شود افزایش سن و افزایش وزن است که تمامی این موارد با تنگ کردن واژن به کمک جراحی زیبایی برگشت ناپذیر واژینوپلاستی قابل انجام است.

جراحی لابیاپلاستی و زیبایی زنان در مشهد :

به لبه های کوچکی که در اطراف واژن وجود دارد لابیای مینور گفته میشود. در بعضی از موارد دیده شده است که افراد از ظاهر واژن خود رضایت ندارند و میخواهند در لابیای مینور خود تغییراتی را به وجود بیاورند.

دلایلی که موجب نارضایتی این افراد از ظاهر واژن خود میشود متفاوت بوده است و در برخی موارد نیز هم هنگام نزدیکی فرد احساس درد میکند یا به اندازه ایی این لابیای مینور بزرگ است که از روی لباس های تنگ نیز مشخص میشود و فرد احساس خجالت میکند و در بعضی از زنان در لابیای هر دو طرف قرینگی وجود ندارد.

این موضوع در هنگام ادرار مشخص میشود و ادرار به سمت اطراف پراکنده میشود. دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص جراحی لابیاپلاستی و زیبایی زنان در مشهد میتوانند تمامی این مشکلات را با جراحی لابیاپلاستی برطرف کنند و ظاهر لابیای مینور را اصلاح کنند.

بهترین متخصص لابیاپلاستی در مشهد - دکتر دیانا حسینی

شکل لابیای مینور در افراد مختلف متفاوت بوده و در جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی سایز لبه های واژن تغییر پیدا میکند. جراحی لابیاپلاستی یکی از زیر مجموعه های جراحی پلاستیک میباشد.

این جراحی از حساسیت بالایی برخوردار است لذا افراد باید در انتخاب جراح و متخصص زنان خود نهایت دقت را داشته باشند.

پیش از جراحی لابیاپلاستی بیمار به صورت کامل بیهوش میشود و متخصص زنان مقداری از پوست اطراف لابیا که دارای رنگ متفاوت و تیره تری است را برش میدهد برای انجام این برش در بیشتر مواقع از لیزر استفاده میشود.  سپس متخصص از قرینه بودن هر دو لبه لابیای مینور اطمینان پیدا میکند .

مدت زمان جراحی لابیاپلاستی در مشهد حدود سی دقیقه تا یک ساعت است .

لابیاپلاستی معمولا در کنار جراحی های زیبایی دیگر مانند تنگی واژن و تزریق ژل به واژن به صورت همزمان برای خانم ها انجام میشود .


دلایل انجام عمل لابیاپلاستی و زیبایی زنان در مشهد - دکتر دیانا حسینی

لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) چیست؟

اگرچه تابحال از نظر فنی، اندازه نرمالی برای لبه واژن تعریف نشده است، اما حالت ایده آل برای بیشتر زنان حالتی است که لبه داخلی واژن از لبه بیرونی آن بیرون نزند. البته ناگفته نماند که در این جراحی، مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز میتواند برداشته شود.

اگر درباره انجام عمل زیبایی لابیاپلاستی و رضایت‌بخش بودن نتایج آن تردید دارید، پزشک مجرب و متخصص زنان و زایمان میتواند به شما کمک کند. حفظ شکل و رنگ طبیعی لابیا ضمن باقی ماندن حداقل جای زخم بسیار مهم است.

چرا بانوان به دنبال عمل زیبایی واژن ( لابیاپلاستی ) هستند؟

تقاضا برای عمل زیبایی واژن در طی سالهای اخیر افزایش یافته است. بیشتر زنان با هدف داشتن واژنی با ظاهری زیباتر، دست به عمل لابیاپلاستی میزنند. 

البته زنانی هم هستند که به دلیل ناراحتی در لباس پوشیدن و تمرینات ورزشی یا مشکلات حاد در رابطه جنسی خود، متقاضی این جراحی هستند. 

اگرچه بیرون زدگی لبه های داخلی واژن یک امر غیر طبیعی نیست؛ اما اگر واژن، لبه های بزرگی داشته باشد، میتواند موجب درد و ناراحتی و حتی احساس خجالت در فرد شود.

پس بطور خلاصه می توانیم اینطور بگوییم که لابیاپلاستی میتواند باعث شود بانوان احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند و هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ جنسی کیفیت زندگیشان بهبود پیدا کند.


دختران باکره و لابیاپلاستی در مشهد

آیا دختران باکره هم می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

بله. این عمل برای دختران باکره منعی ندارد. لابیاپلاستی عملی است که با لبه های واژن کار دارد در حالیکه پرده بکارت داخل دستگاه تناسلی قرار دارد. بنابراین در لابیاپلاستی هیچ آسیبی به پرده بکارت نمیخورد و این عمل برای دختران باکره منعی ندارد. 

آیا میتوان عمل زیبایی لابیا را هنگام زایمان انجام داد؟

از آنجایی که هنگام زایمان، میزان خونریزی در قسمت واژن زیاد است در حالیکه عمل زیبایی لابیا (لابیاپلاستی) جزو جراحی های زیبایی محسوب میشود، انجام این عمل را باید به وقت دیگری موکول کرد. دو ماه پس از زایمان زمان مناسبی برای عمل زیبایی واژن محسوب میشود. 

آیا لابیاپلاستی درد دارد؟

بدون شک خیلی از خانمها از انجام عمل لابیاپلاستی میترسند و گمان میکنند این عمل یک جراحی دردناک است. به این خانمها حق میدهیم و میدانیم که علت این طرز تفکر به خاطر تعداد بالای عصبهای حسی در لبه های واژن و حساسیت شدید آن است. اما لازم است توضیح دهیم که این عمل هم اکنون در مطب خانم دکتر دیانا حسینی با جدیدترین متدهای بی حسی و طی چندین مرحله بی حسی انجام میشود.

عمل لابیاپلاستی هم اینک تحت بی حسی کامل و کاملا بدون درد انجام میشود و خیال شما از این بابت کاملا آسوده خواهد بود. 

دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص لابیاپلاستی و زیبایی زنان مشهد

آیا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

نگرانی برخی از خانمها این است که مبادا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی بشود.در پاسخ باید گفت عصبهای جنسی زنان در دو نقطه از واژن قرار دارند. بخش اول در نقطه G هستندکه درون واژن قرار دارد و موجب تحریک جنسی درون مهبلی میشود و بخش دوم در قسمت کیتوریس هستندو باعث ارگاسم بیرونی میشوند. 

از آنجایی که  اعصاب جنسی در قسمت لابیاها وجود ندارند، عمل زیبایی لابیا هیچ آسیبی به روابط جنسی خانم نمیزند.

از طرف دیگر با زیبا شدن واژن، اعتماد بنفس خانم در روابط جنسی بسیار بالاتر میرود و این مورد باعث بهبود روابط جنسی میشود. همین موضوع بهبود روابط جنسی یکی از اصلی ترین دلایل گرایش خانمها به عمل های زیبایی واژن در سراسر دنیاست.

این عمل زیبایی را (لابیاپلاستی) تا چه سنی می توان انجام داد؟

عمل لابیاپلاستی را میتوان از سن 18 سالگی تا 50 سالگی انجام داد و انجام آن در این محدوده سنی منعی ندارد.

چند روز بعد از انجام عمل لابیاپلاستی میتوان روابط جنسی را از سر گرفت؟

همانطوری که در مقاله مراقبتهای پس از عمل لابیاپلاستی هم توضیح دادیم، از سرگیری روابط جنسی بعد از عمل زیبایی واژن منوط به بهبود کامل بخیه ها میباشد.این بهبودی معمولا حدود 4 هفته طول میکشد و شما میتوانید بعد از چهار هفته، روابط جنسی خود را از سر بگیرید.

مزایای عمل لابیاپلاستی و زیبایی زنان در مشهد - دکتر دیانا حسینی


آیا همزمان با عمل زیبایی واژن میتوان از متدهای زیبایی دیگر مثل تزریق ژل به واژن جهت شکل دهی و فرم دهی دلخواه استفاده کرد؟

بله. این عملهای ترکیبی معمولا با وقفه ای چندماهه انجام میشوند. برای انجام عمل تزریق ژل به واژن نیاز است که ورم بعد از لابیاپلاستی رفع شود و بعد از حدود یک ماه فرد قادر به برقراری رابطه جنسی باشد. پس از آن میتوان برای زیبایی هرچه بیشتر، از تزریق ژل یا چربی استفاده کرد.

آیا این عمل برای روشن سازی واژن هم مفید است؟

بستگی به نوع و میزان تیرگی واژن دارد. اگر تیرگی واژن در ناحیه لابیا ماژور باشد با استفاده از عمل زیبایی واژن نمیتوان آن را اصلاح کرد. برای این کار نیاز به استفاده از دیگر روشهای روشن سازی مثل لیزر مونالیزا تاچ داریم. اما چنانچه لبه های مینور واژن دچار تیرگی باشند، عمل زیبایی واژن در رفع تیرگی موثر خواهد بود.

تست پاپ اسمیر و عمل لابیاپلاستی در مشهد- دکتر دیانا حسینی

من به زگیل تناسلی مبتلا هستم. آیا میتونم این عمل رو انجام بدم؟

این عمل برای شما توصیه نمیشود. ابتدا پیشنهاد میکنیم که اقدام به درمان ویروس اچ پی وی کنید و کاملا درمان شوید، بعد از آن برای عمل زیبایی واژن اقدام کنید. در صفحه مربوط به درمان قطعی زگیل تناسلی با لیزر در مشهد میتوانید مطالب کاملی را در خصوص رفع قطعی زگیل تناسلی و بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد به دست آورید.

 کلا انجام عملهای زیبایی نسبت به موارد درمانی در اولویت نیستند. دکتر دیانا حسینی بهترین جراح زیبایی زنان مشهد شخصا به مراجعین محترم پیشنهاد میکنند که ابتدا نسبت به درمان بیماریها و عفونتهای واژینال اقدام کنند و پس از بهبودی کامل، عملهای زیبایی مثل عمل زیبایی واژن را انجام دهند. ( درمان عفونت های واژن و رحم زنان را اینجا بخوانید )

آیا میتوان عمل زیبایی واژن را در دوران بارداری انجام داد؟

بهتر است عمل زیبایی واژن را در این دوره انجام ندهید. در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی لابیاهای مینور بزرگتر میشوند. این بزرگ شدن لابیاها تا دوماه بعد از زایمان هم ادامه دارد.

از آنجایی که سایز لابیاها متفاوت از حالت طبیعی است، توصیه میشود عمل لابیاپلاستی را به بعد از زایمان (دو ماه بعد از زایمان) موکول کنید.

دکتر دیانا حسینی بهترین جراح لابیاپلاستی و زیبایی زنان مشهد

آیا با کوتاه کردن کامل لابیاها میل جنسی کاملا از بین میرود؟

خیر. عصبهای جنسی در لابیاهای مینور قرار ندارند و عمدتا در قسمت کلیتوریس و نقطه جی در درون واژن قرار دارند پس این عمل باعث از بین رفتن آنها نمیشود.

انتخاب بهترین متخصص برای عمل لابیاپلاستی در مشهد

بعضیها میگویند باید جراح زنان این عمل را انجام دهد و برخی میگویند جراحان زیبایی باید لابیاپلاستی کنند. نظر شما چیست؟ 

بدون اغراق خانم دکتر دیانا حسینی  با مدرک مسترکورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی زیبایی آمریکا  بهترین متخصص زیبایی زنان در مشهد و بهترین متخصص برای عمل لابیاپلاستی در مشهد برای شما هستند و با توجه به توانایی و  دوره های گذرانده ی تکمیلی و تحصیلی جای هیچ گونه شک و تردیدی باقی نخواهد ماند.

آیا اگر عمل زیبایی واژن انجام دهیم امکان دارد که بعد از آن دچار عفونتهای واژن شویم؟

اگر منظور شما از عفونت، عفونت بخیه های بعد از عمل است که باید بگوییم در حال حاضر برای انجام عمل زیبایی واژن از روش لابیاپلاستی با لیزر استفاده میشود و یکی از مزایای این روش این است که نیاز به زدن بخیه نیست و اگر باشد بسیار معدود است. 

در ضمن برای جلوگیری از عفونت جای عمل تنها نیاز است سه روز الی پنج روز نکاتی را که به پزشک به شما میگوید رعایت کنید و مطمئن باشید مشکلی پیش نمی آید. اگر هم فکر میکنید احیانا بعدها دچار عفونت میشوید این مورد درست نیست.

در اصل عفونتهای واژینال و ژنیتال ربطی به وجود یا عدم وجود لابیاها ندارد و هر کسی نظافت شخصی و بهداشت ناحیه تناسلی را رعایت نکند احتمال ابتلا به عفونت را دارد. نتیجه اینکه در این مورد نگران نباشید. 

چرا این عمل حین بارداری انجام نمیشود؟

من الان باردارم و حس میکنم لابیاهای من بزرگتر شده اند و دوست دارم عمل کنم. اما طی تماسی که با مطب شما داشتم گفتید این عمل را دوماه بعد از زایمان انجام بده. چرا؟

دوست عزیز در دوران بارداری به دلیل ترشحات برخی هورمونها در بدن لابیاها از حد عادی بزرگتر و پررنگ تر میشوند. به همین دلیل بهتر است عمل زیبایی واژن را حداقل دوماه بعد از زایمان انجام دهید. در آن زمان هورمونهای بدن شما به تعادل رسیده و سایز لابیاها هم به حالت قبل برگشته است. 

پس در حال حاضر نیازی به این عمل ندارید و تمرکزتان روی سلامتی خودتان و کوچولوی دلبرتان باشد! :) 

دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص جراحی زیبایی و لابیاپلاستی زنان مشهد

آیا بعد از زایمان طبیعی، لابیاها دوباره بزرگ میشوند؟

خیر. لابیاها رشد نمیکنند. در سوال بالا هم که گفتم لابیاها در بارداری بزرگ میشوند، منظور حجم آنها بود که به دلیل تغییرات هورمونی زیاد میشود. زمانی که برای شما در عمل لابیاپلاستی، لابیاها را کوتاه و زیبا کنیم دیگر امکان رشد مجدد آنها نیست. پس در این مورد نگران نباشید.

از بین عملهای زیبایی، عملهای تنگ کردن واژن مثل پرینورافی یا واژینوپلاستی هستند که بعد از زایمان طبیعی امکان برگشت آنها وجود دارد. 

آیا لابیاپلاستی باعث تنگ شدن واژن هم میشود؟

اگر میزان گشادی واژن زیاد باشد نیاز به عملهای تنگ کردن واژن پیدا میکنید. اما اگر میزان گشادی واژن کم باشد بله. میتوان با عمل لابیاپلاستی تنگ کردن واژن مختصر را انجام داد.

لابیاپلاستی (labiaplasty) نوعی عمل جراحی زیبایی است که به وسیله آن شکل ظاهری لبه داخلی و یا لبه بیرونی واژن را بهبود میبخشند. آمارها نشان میدهد بیشتر خانمهایی که متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند، تمایل به کاهش اندازه و یا طول لبه داخلی واژن خود دارند.

اگرچه تابحال از نظر فنی، اندازه نرمالی برای لبه واژن تعریف نشده است، اما حالت ایده آل برای بیشتر زنان حالتی است که لبه داخلی واژن از لبه بیرونی آن بیرون نزند. البته ناگفته نماند که در این جراحی، مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز می تواند برداشته شود.

اگر درباره انجام عمل زیبایی لابیا و رضایت‌بخش بودن نتایج آن تردید دارید، پزشک مجرب و متخصص زنان و زایمان میتواند به شما کمک کند. حفظ شکل و رنگ طبیعی لابیا ضمن باقی ماندن حداقل جای زخم بسیار مهم است.

دکتر دیانا حسینی مسترکورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی زیبایی آمریکا با جدیدترین متدهای روز جهان جهت انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر، جوانسازی واژن با لیزر لیزر تنگ کننده واژن در مشهد، لیزر سفید کننده و رفع تیرگی واژن در مشهد در خدمت شما بانوان گرامی خواهند بود.

دلایل اصلی که خانمها به انجام جراحی زیبایی واژن اقدام می کنند عبارتند از:

 1. داشتن ظاهری تمیز و زیبا
 2. اصلاح عدم تقارن ظاهری واژن
 3. درد در حین مقاربت جنسی
 4. کم بودن تحریک کلیتوریس به دلیل پوست اضافه کلاهک کلیتوریس
 5. درد یا ناراحتی در هنگام فعالیت هایی مثل دوچرخه سواری
 6. ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ مثل شلوارهای چسبان
 7. احساس کشیدگی، سایش و سوزش در هنگام ورزش

آشنایی با روش های جراحی زیبایی واژن (لابیاپلاستی ) در مشهد :

روش های متفاوتی برای انجام جراحی لابیاپلاستی وجود دارد. اما معمولا دو روش هستند که توسط جراحان ارجحیت دارند: روش trim و روش wedge.

روش trim برای انجام عمل لابیاپلاستی :

لابیا مینور (لبه داخلی واژن) بریده شده و دو لبه با بخیه به هم دوخته میشوند.

لابیاپلاستی و زیبایی واژن زنان با لیزر در مشهد دکتر دیانا حسینی

مزیت این روش، سریع بودن عمل جراحی است. اما این احتمال هم وجود دارد که لبه داخلی واژن بیش از حد بریده شده و جای خط زخمی مستقیم، بر روی مرز لبه واژن باقی بماند. به همین دلیل معمولا روش دوم، روش ارجح در عمل زیبایی واژن است.

روش wedge برای انجام عمل لابیاپلاستی :

  یک برش V شکل در مرکز لبه اضافی ایجاد میکنند. این روش نسبت به روش trim بهتر است زیرا مرز طبیعی لبه واژن را حفظ میکند. همچنین پزشک برای انجام عمل لابیاپلاستی میتواند از تبغ جراحی و یا لیزر مونالیزا استفاده کند. استفاده از لیزر ضمن اینکه باعث میشود، برش دقیق تر انجام شود میتواند موجب بهبود سریعتر بخیه ها هم بشود.

مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی در مشهد :

بهبودی پس از انجام جراحی لابیاپلاستی نسبتا سریع است.

به طور تیتروار نکاتی را که باید پس از عمل، رعایت کنید در ادامه بیان میکنیم:

 • در سه روز اول بعد از جراحی، احساس درد و تورم طبیعی است که با مسکن های خوراکی مثل قرص بروفن به راحتی قابل کنترل است.
 • روز اول پس از عمل، استفاده از کمپرس یخ و تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی توسط پزشک توصیه میشود.
 • از پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید.
 • بیشتر بیماران در کمتر از یک هفته (3 تا 5 روز) به سر کار و فعالیت های عادی خود بر میگردند.
 • میتوانید 24 ساعت پس از جراحی دوش بگیرید اما باید از مالش ناحیه جراحی خودداری کنید.
 • حمام طولانی، نشستن در وان و یا رفتن به استخر تا بهبودی کامل ممنوع هستند.
 • تورم و درد تا سه روز بیشترین میزان را دارد و ورم تا دو یا سه هفته بعد از جراحی کم کم کاهش خواهد یافت. 
 • از تمرینات ورزشی که به طور مستقیم موجب وارد آمدن فشار و سایش به ناحیه عمل میشوند (دوچرخه سواری، اسب سواری و غیره) تا خوب شدن کامل خودداری کنید.
 • فعالیت جنسی را می توان 3 تا 4 هفته پس از عمل جراحی از سر گرفت اما بیشتر زنان برای جلوگیری از باز شدن زخم ترجیح میدهند که 6 تا 8 هفته صبر کنند. (بهتر است اجازه دهید زخمتان به طور کامل بهبود یابد وگرنه احتمالا مجبور به طی کردن دوره بهبودی جدیدی میشوید.)

لابیاپلاستی و زیبایی واژن در مشهد

توجه کنید که تمام توصیه ها و روند های بهبودی از بیماری تا بیمار دیگر متفاوت هستند. بنابراین، این توصیه های عمومی ممکن است برای تمام بیماران قابل اجرا نباشند. حتما با پزشک خود در تماس باشید و بر اساس صلاحدید او فعالیت های مختلف را از سر بگیرید.

چه سنی برای انجام عمل زیبایی واژن مناسب است؟

یکی از سوالاتی که معمولا از خانم دکتر دیانا حسینی پرسیده میشود سن مناسب برای انجام عمل لابیاپلاستی است. عمل زیبایی واژن، یکی از عملهای سبک و سرپایی و بدون عارضه زیبایی محسوب میشود و قشر زیادی از خانمها به انجام آن مبادرت میورزند. 

این عمل میتواند برای دختران بالای 20 سال تا خانمهای 50 ساله بدون هیچ مشکلی انجام شود. در سنین بالای 50 سال، بدن در ترمیم خود و بهبود بخیه ها معمولا با مشکل مواجه میشود و به همین دلیل در این سن انجام عمل زیبایی واژن پیشنهاد نمیشود. در مورد سنین زیر 20 سال هم هنوز، احتمال تکمیل نشدن رشد جنسی خانم و به بلوغ جنسی کامل نرسیدن دختر وجود دارد. 

این نکته حائز اهمیت است که بلوغ جنسی با رشد لابیاها همراه است. به همین دلیل به دختران زیر این سن پیشنهاد میشود تا رسیدن به سن 20 سالگی از انجام لابیوپلاستی خودداری کنند.  

هزینه لابیاپلاستی در مشهد چقدر است؟

بدون شک یکی از سوالات متداول در مورد هر عمل زیبایی، هزینه آن است. عوامل متعددی بر هزینه لابیاپلاستی تاثیرگذارند و این عوامل موجب ایجاد یک رنج قیمت در این عمل میشوند. میزان هزينه لابیاپلاستی با ليزر با توجه به تعداد جلسات مورد نیاز و مهارت جراح میتواند متغیر باشد. 

همچنین این موضوع به نوع پاسخدهی شما به درمان تنگ کردن واژن با لیزر نیز بستگی دارد. که میتواند تعداد جلسات را تحت تاثیر قرار دهد .

همواره میتوانید جهت کسب اطلاع از قیمت هزينه لابیاپلاستی با ليزر ( قیمت لابیاپلاستی با ليزر تناسلی در مشهد ) همه روزه غیر از ایام تعطیل و پنجشنبه ها از ساعت ۱۵ تا ۲۰ با شماره ۰۵۱۳۸۴۶۴۵۴۴ تماس حاصل نمایید. 

همچنین میتوانید با ورود به پیج اینستاگرام اختصاصی دکتر دیانا حسینی از طریق دایرکت در خصوص قیمت لابیاپلاستی با ليزر تناسلی در مشهد طرح سوال بفرمایید. همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما در این زمینه یا سایر زمینه ها خواهند بود.

ظاهر بیرونی واژن از سه بخش کلی تشکیل شده است :

لب های درونی : لابیا مینور

لب های بیرونی : لابیا ماژور

کلیتوروس

لب های درونی واژن لابیا مینور و لب های بیرونی واژن لابیا ماژور نام دارند.

لابیاپلاستی مینور :

اگر عمل زیبایی واژن روی لابیای کوچک دستگاه تناسلی انجام شود به آن لابیاپلاستی مینور میگویند.

لابیاپلاستی ماژور :

اگر عمل زیباسازی واژن بر روی لابیای بزرگ دستگاه تناسلی انجام گردد اصطلاحا به آن جراحی لابیاپلاستی ماژور میگویند.

جراحی لابیاپلاستی میتواند تا حد زیادی زیبایی ظاهر بیرونی واژن را افزایش دهد و باعث میشود زنان اعتماد به نفس بیشتری کسب کنند.

جراحی لابیاپلاستی چه مزایا و کاربردهایی دارد؟

تفاوتی نمیکند که شما جراحی سرپایی لابیاپلاستی را برای زیبایی پیگیری میکنید یا برای از بین بردن مشکلات فیزیکی و جنسی، به هرحال تجربه ثابت کرده است که عمل لابیاپلاستی (تغییر سایز و شکل لب های واژن) تاثیر قابل توجهی بر زندگی بسیاری از خانم ها داشته است.

لابیاپلاستی Labiaplasty از جراحی های زیبایی و جوان سازی واژن به شمار میرود و عملی است که شامل تغییر سایز و شکل لبه های واژن میشود.

آناتومی واژن در زنان و دختران، بطور قابل توجهی متفاوت است و میتواند در طول زمان، به ویژه پس از زایمان تغییر کند.

بهترین کلینیک لابیاپلاستی و زیبایی واژن در مشهد

لب های واژینال بزرگتر یا ناهموار میتواند مشکلات مختلفی را برای خانم ها ایجاد کند که کلیه ی این مشکلات با عمل لابیاپلاستی که بصورت سرپایی انجام میپذیرد قابل برطرف شدن است .

بافت عضلانی بیش از حد یا ناهموار و چین و چروک های زیاد برای بسیاری از خانم ها یک تهدید و نگرانی در مورد زیبایی شان به شمار میرود. که ممکن است در بعضی موارد حتی باعث خجالتشان شود.

عموما زنانی که از اندازه و شکل لابیای خود ناراضی هستند، به دلیل کاهش اعتماد به نفس یا خجالت در مقابل شریک جنسی و یا حتی درد در هنگام مقاربت جنسی ، توانایی برقراری یک ارتباط با کیفیت و لذت بخش را از دست میدهند. 

لابیای (لب های واژن) بزرگ ، وقتی که یک خانم کت و شلوار یا شلوار تنگ یا بیکینی می پوشد، قابل مشاهده است. و باعث میشود شخص برای رهایی از این نگرانی ، ملزم باشد بصورت دائم از لباسهای آزاد استفاده کند که محدودیت زیادی در انتخاب لباس مورد علاقه برای وی ایجاد میکند.

برای برخی افراد مشکل کمی حادتر است و لب های واژن بزرگ باعث تحریک مزمن و ایجاد ناراحتی در هنگام کار، تمرین و حتی انجام وظایف زندگی روزمره شود.

که البته تمامی این مشکلات و نگرانی ها با عمل رایج لابیاپلاستی که با آخرین متدهای روز جهان و با دستگاه لیزر توسط خانم دکتر دیانا حسینی انجام میپذیرد قابل حل است. 

بصورت کلی مزایا و کاربردهایی جراحی زیبایی واژن یا لابیا پلاستی را میتوانید در لیست زیر مشاهده کنید :

 1. زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی و بدنبال آن افزایش اعتماد به نفس.
 2. کاهش برجستگی ناحیه تناسلی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ.
 3. اصلاح عدم تقارن لبه های واژن که یکی از مشکلات و مسائل شایع بانوان میباشد.
 4. ارتقا کیفیت رابطه ی جنسی.
 5. جلوگیری از احساس درد در لب های واژن بدلیل سایش به لباس زیر و یا پوشیدن لباس تنگ یا دوچرخه سواری و غیره.
 6. تحریک بیشتر کلیتوریس ( زمانیکه لابیا بزرگ باشد، بدلیل وجود حجم زیادی چین پوستی روی آن ،باعث کاهش تحریک کلیتوریس میگردد).
 7. سهولت بیشتر در رعایت مسائل بهداشت ناحیه تناسلی.
 8. برطرف کردن مشکل تحریک مزمن.

عمل لابیاپلاستی برای چه کسانی قابل انجام و مفید است ؟

حتی اگر یکی از مشکلات زیر ذهن شما را پریشان کرده است عمل لابیاپلاستی یکی از راههای موثری ست تا بتوانید دغدغه ی مشکل خود را برطرف نمایید:

 • خانم هایی که با عدم تقارن ، بزرگ بودن و تیرگی در لابیاها مواجه هستند.
 • خانم هایی که لب های واژن بزرگ و پر از چین و چروک ، زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی شان را از بین برده است.
 • خانم هایی که که دچار شل شدگی و افتادگی ناحیه تناسلی شده اند.
 • خانم هایی که با مشکل انحراف و پخش جریان ادراری مواجه هستند.
 • خانم هایی که در حین مقاربت جنسی احساس درد و ناراحتی دارند.
 • خانم هایی که در مقابل شریک جنسی خود به دلیل نازیبایی واژن، احساس شرم و خجالت میکنند.
 • خانم هایی که به علت بزرگ بودن و سایش لب های واژن، در حین فعالیت های ورزشی یا انجام کارهای روزانه دچار ناراحتی میشوند.
 • خانم هایی که به خاطر برجستگی زیاد واژن، در پوشیدن لباس های تنگ یا بیکینی محدودیت دارند .
 • خانم هایی با تحریک مزمن.

همانطور که میدانید جراحی لابیاپلاستی با لیزر نیز قابل انجام است. در کلینیک فوق تخصصی دکتر دیانا حسینی این روش با آخرین متدهای روز جهان انجام میگیرد که برای برجسته کردن فرج ، لابیا و پوبیس مورد استفاده قرار میگیرد. کوچک کردن لبه های فرج هم با لیزر امکان پذیر میباشد . 

به طور کلی این جراحی باعث زیبا و جوانسازی ظاهر واژن شده و کاربرد فراوانی دارد.

عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) چقدر طول میکشد؟

پیش از هرگونه عمل لابیاپلاستی، حتما یک جلسه مشاوره لازم است. در این جلسه، پزشک نحوه جراحی را برای شما توضیح خواهد داد و به شما کمک میکند که بفهمید قبل از عمل، در حین جراحی و پس از آن، باید انتظار چه چیزهایی را داشته باشید.

بیشتر عمل های لابیاپلاستی تحت بی حسی موضعی بدون تزریق وریدی یا تحت بیهوشی به انتخاب شما انجام میشوند. عمل معمولا حدود یک ساعت به طول می انجامد.  

چه کسانی نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند ؟

با توجه به این امر که جراحی زیبایی واژن لابیا پلاستی، از دسته عمل های زیبایی به شمار میرود به غیر از برخی موارد خاص برای خانم ها ممنوعیتی ندارد. ولی در برخی شرایط عمل لابیاپلاستی را پیشنهاد نمیکنیم و بهتر است از انجام این عمل خودداری کنند. یا انجام این جراحی زیبایی را به زمان دیگری موکول نمایند.

1- خانمهای باردار دوران بارداری زمان مناسبی جهت انجام جراحی لابیاپلاستی نیست. زیرا  لابیاپلاستی تحت بی حسی عمومی انجام میشود و ممکن است عوارضی را برای سلامت جنین همراه داشته باشد.

تغییرات هورمونی در دوران بارداری، باعث میشوند تا لابیاها بزرگ و متورم شوند. چنین حالتی موفتی بوده و بعد از زایمان برطرف خواهد شد زایمان باعث تغییر شکل لابیاها میشود، در حین زایمان، لابیا ها دچار کشیدگی شده و تغییر شکل میدهند، بهتر است خانم های بارداری انجام این عمل را به بعد از زایمان خود موکول کنند. دو ماه پس از زایمان، زمان مناسبی برای انجام جراحی های زیبایی واژن خواهد بود.

2- خانمهای دچار زگیل یا تبخال تناسلی به این دسته از افراد که دچار زگیل یا تبخال تناسلی هستند شدیدا توصیه میشود از انجام هر گونه عمل زیبایی بر روی واژن خودداری کنند. این گونه دستکاریها روی آلت تناسلی میتواند موجب زیاد شدن زگیل یا تبخال در این ناحیه از بدن شود.

3- دختران با سن کمتر از 18 سال مرحله بلوغ جنسی و رشد لابیاها تا سن 18 سالگی ادامه دارد. به همین دلیل به دختران زیر 18 سال توصیه میشود در صورتی که نیاز به جراحی لابیاپلاستی دارند این عمل را به بعد از 18 سالگی موکول کنند.

4- زنان بالای 55 سال در سنین بالاتر، قدرت بدن در بازسازی زخم ها و جوش خوردن جراحات، پایین تر است. به دلیل خطرات احتمالی و به منظور پیشگیری از عفونت های بعدی، عموما به این دسته از خانم ها توصیه میشود از انجام جراحی های زیبایی واژن خودداری کنند.

5- خانم هایی که دارای عفونت و زخم های درون واژنی هستند. اگر جزو افرادی هستید که مبتلا به بیماریهای عفونی دستگاه تناسلی و زخم های درون واژنی هستید، ابتدا به رفع زخم و بیماریهای داخلی خود اقدام کنید. اولویت عمل های زیبایی و جوانسازی واژن، به مراتب کمتر از بیماری های عفونی است. 

لذا توصیه میکنیم که عمل های زیبایی واژن (واژینوپلاستی، پرینورافی، لابیاپلاستی، روشن سازی واژن و تنگ کردن واژن) را به بعد از درمان بیماری خود موکول کنند.

6- خانم هایی که در رابطه با همسر خود دچار مشکلات عاطفی هستند. خانم های عزیز، لطفا توجه کنید که لابیاپلاستی هم مثل هر عمل زیبایی دیگری به جذاب تر شدن شما کمک میکند، اما به هیچ وجه نمیتواند پر کننده خط ها و مشکلات عاطفی در روابط شما با همسرتان باشد. 

چنانچه شما در روابط احساسی خود با شوهرتان دچار مشکل هستید، بهتر است به روانشناس و یا مشاور خانواده مراجعه کنید. جذابیت جنسی شما به هیچ عنوان نمیتواند جایگزینی برای پر کردن شکافهای احساسی باشد.

عوارض جانبی و خطرات احتمالی لابیاپلاستی:

لابیاپلاستی مانند هر نوع جراحی دارای عوارض طبیعی میباشد که در کوتاه مدت بهبود مییابد و اگر متقاضی قبل از عمل زیبایی واژن و لابیاپلاستی شرایطی مناسب و نرمال داشته باشد و موارد ممنوعیت لابیاپلاستی را نداشته باشد، مشکلات خاصی برای بیمار ایجاد نمیشود. 

لابیاپلاستی جزو جراحی های ایمن و بی خطر محسوب میشود. این عمل اگر توسط جراحی مجرب در کلینیک یا مطب معتبر انجام شود، کاملا بی خطر خواهد بود و تجربه شیرینی را برای شما رقم خواهد زد. 

به همین دلیل است که ما خانم دکتر دیانا حسینی فوق تخصص زنان و دارای مستر کورس جراحی زیبایی زنان از آمریکا را به شما پیشنهاد میدهیم.

 خانم دکتر دیانا حسینی با تجربه انجام بیش از 1000 عمل زیبایی واژن، شما را در رسیدن به خواسته تان که همان داشتن بدنی زیباست یاری خواهد کرد. پس از این عمل، بدلیل بخیه های زده شده، معمولا افراد نیاز دارند تا یک روز از کمپرس یخ استفاده کنند. 

تا سه روز امکان دارد دچار درد و ورم در ناحیه واژن خود شوند که با مسکن ها قابل رفع است. بعد از حداکثر یک هفته به سر کار خود برمیگردند و بهبودی کامل دست پیدا میکنند. در پایان هم بعد از حداکثر یک ماه شخص میتواند رابطه جنسی خود را از سر بگیرد.

عوارض طبیعی و کوتاه مدت جراحی لابیاپلاستی:

 • درد : لبهای تناسلی دارای پایانه های عصبی فراوانی میباشند. بنابراین، باید بدانید این جراحی، علیرغم کوچک بودنش، میتواند دردناک باشد
 • تورم
 • کبودی

همان طور که در بالا ذکر شد یکی از این عوارض عمل لابیاپلاستی، ایجاد تورم در محل جراحی میباشد. از آنجائیکه واژن دارای بافت ها و غدد لنفاوی و عصبی فراوان میباشد. 

در اثر جراحی آسیب کمی به رگها و بافت های این ناحیه وارد میشود که در نهایت باعث تورم در واژن میشود، گاهی مدت زمان بهبودی برای تورم واژن تا یک ماه به طول می انجامد که جای نگرانی نیست و از بین میرود. از طریق اقدامات لازم برای رفع تورم بعد از لابیاپلاستی میتوانید به سریعتر رفع شدن این مورد کمک کنید.

گاهی اوقات لابیاپلاستی میتواند منجر به:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • زخم یافت
 • کاهش حساسیت تناسلی
 • جای زخم (اسکار) بدشکل هر گونه عمل جراحی خطرات کوچک زیر را به دنبال دارد
 • ایجاد لخته خون در رگ
 • واکنش آلرژیک به بیهوشی

که مسلما انتخاب پزشک متخصص توانمند و باتجربه تا حد بسیار زیادی میتواند از بروز عوارض ناخواسته جلوگیری کند. و راهکارهای مناسب را برای مراقبت های قبل و بعد از عمل در اختیار شما قرار دهد تا شاهد کمترین عوارض و بهترین نتیجه باشید.

در کلینیک فوق تخصصی دکتر دیانا حسینی در مشهد، انجام عمل لابیاپلاستی با آخرین متدهای روز جهان انجام میگیرد و رضایت شما بانوان گرامی را به همراه خواهد داشت.

در چه صورت بعد از جراحی لابیاپلاستی به پزشک مراجعه کنیم ؟

 • افزایش تورم یا کبودی
 • درد شدید که با دارو برطرف نمیشود.
 • هر گونه عوارض جانبی مثل واکنش به داروها مانند، تهوع، سردرد، استفراغ شدید
 • درجه حرارت دهانی بیشتر از سی و هشت و نیم
 • ترشح زرد یا سبز از محل بخیه ها خصوصا همراه با بوی بد

جراحی لابیاپلاستی چه قدر درد دارد؟ آیا جراحی لابیاپلاستی درد دارد؟

این یکی از متداول ترین سوالاتی است که در خصوص جراحی زیبایی واژن بیان میشود جراحی لابیاپلاستی به دلیل اینکه با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام میشود، هیچ گونه دردی ندارد بعد از از بین رفتن تاثیر داروهای بی حسی تا مدتی کوتاه احساس کمی درد و آزردگی هنگام رابطه ی جنسی با اجابت مزاج داشته باشد. که طبیعی ست و با داروهایی که پزشک تجویز میکند این درد نیز برطرف میشود.

پیش از لابیاپلاستی چه اقداماتی نیاز است ؟

اقدامات لازم قبل از عمل لابیاپلاستی یکی از موارد مهم که پیش از عمل لابیاپلاستی باید بررسی شود وضعیت انعقاد خون در بیمار است. 

در بانوانی که سابقه خونریزی قطع نشونده و خونریزی غیر طبیعی دارند از طریق آزمایش خون باید این مورد بررسی شود که حتی اگر برش جراحی با لیزر است، خونریزی را بتوان متوقف کرد. 

عموما پزشک مربوطه از شما میخواهد که مصرف داروهای خاصی مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و رفیق کننده های خون را که میتوانند خطر خونریزی را افزایش دهند، متوقف کنید.

- برخی از داروهای گیاهی و ویتامین ها، از جمله ویتامین E اسید های چرب امگا ۳، چای سبز و جینگوبیلوبا نیز ممکن است خطر خونریزی را در طول و بعد از جراحی زیبایی واژن افزایش دهند.

- تست پاپ اسمیر از دیگر تست هایی ست که باید پیش از عمل لابیاپلاستی انجام شود. علت انجام تست پاپ اسمیر این است که به شکل کامل مشکلات بررسی شود اگر شخص دچار عفونت باشد نیاز است که ابتدا و پیش از عمل، عفونت درمان شود سپس شخص با انجام پاپ اسمیر مجدد در صورتی که عفونت نداشته باشد میتوان تحت جراحی لابیاپلاستی قرار بگیرد .

- بررسی سابقه ی تبخال تناسلی و تست بیماری تیروئید از دیگر موارد ضروری مورد بررسی پیش از لابیاپلاستی هستند. و در صورت وجود هریک از این موارد باید ابتدا درمان مربوطه انجام شود و سپس اقدام به عمل لابیاپلاستی کنند.

- اگر سیگار میکشید یا الکل مصرف میکنید بهتر است که حداقل یک هفته قبل از جراحی لابیاپلاستی، سیگار کشیدن و مصرف الکل را متوقف کنید.

- شب قبل از جراحی لابیاپلاستی رابطه ی جنسی نداشته باشید.

- توصیه میشود بانوان شب قبل از جراحی لابیاپلاستی حتما به استحمام بپردازند. علت این امر باکتری های است که در بخش واژن وجود دارد، بنابراین باید از حجم این باکتری ها باید کاسته شود در نتیجه با استحمام شب قبل از جراحی لابیاپلاستی می توان از حجم این باکتریها کاهش داد. ( بهترین دکتر درمان عفونت های واژن و رحم در مشهد )

- توجه به این نکته الزامی است که شیو کردن را در همان روز جراحی انجام ندهید زیرا سبب آسیبا میشود و احتمال عفونت بعد از جراحی را بیشتر میکند. 

شیو کردن دستگاه تناسلی حتما باید از قبل انجام شده باشد، توصیه میشود سه روز قبل از جراحی شیو کردن را انجام دهید. 

بصورت لیست وار بنا به شرایط شما ممکن است دکتر دیانا حسینی  از شما بخواهند آزمایشات قبل از عمل لابیاپلاستی را انجام دهید:

 1. آزمایش خون: جهت بررسی انعقاد پذیری و پیشگیری از خونریزی غیرقابل کنترل
 2. فشار خون و نوار قلب
 3. ازمایش کلیه و تست دیابت
 4. تست پاپ اسمیر: نداشتن عفونت
 5. درمان کامل زگیل ناحیه تناسلی: در صورت سابقه بیماری
 6. تست تیروئید

دوره نقاهت پس از جراحی لابیاپلاستی به چه صورت است؟

برخلاف بسیاری از جراحی های زیبایی عمل لابیاپلاستی دوره ی نقاهت طولانی و سنگینی ندارد.

دوره نقاهت حدود یک ماه است و بانوانی که شاغل میباشند پس از چند روز میتوانند به سرکار بازگردند. و فعالیت های خود را انجام دهند توجه داشته باشید که رعایت نکات توصیه شده به روند درمان و رسیدن به نتیجه ی دلخواه، ضروری است. 

در دوره نقاهت نیازی به اقدامات بسیار ویژه ای ندارید و با مراقبت های ساده و مصرف داروهایی که خانم دکتر دیانا حسینی برای شما تجویز میکنند، میتوانید زمان دوره نقاهت را کاهش دهید.

توصیه میشود در هفته های اول پس از لابیاپلاستی به خصوص 7 روز اول خود را با فعالیت های نظیر خواندن کتاب، برنامه های تلویزیونی یا انجام برخی از فعالیت ها که نیازی ندارد از نظر جسمی فعالیت خاصی داشته باشید خود را سرگرم نمایید.

- پس از 72 ساعت پس از جراحی زیبایی واژن میتوانید فعالیت های نظیر رانندگی، آشپزی، بالا رفتن و یا پایین رفتن از پله و... را انجام دهید. اما باید از انجام برخی از کارها نظیر باغبانی، بلند کردن اجسام سنگین، جارو کرد، بلند کردن بچه، شنا کردن و ... را نباید انجام دهید.

- فعالیت جنسی و تمرینات کششی را تا 4 الى 6 هفته نباید انجام دهید.

- مصرف ویتامین ها تا سه ماه پس از لابیاپلاستی توصیه میشود، زیرا روند بهبودی را تسریع میبخشد.

- مصرف آب لیمو تازه ، پرتقال را توصیه میشود که مرتبا مصرف نمایید تا بهبودی سریع تر حاصل شود، ممکن است شخص پس از لابیاپلاستی یا واژینوپلاستی احساس ضعف نماید که این امر کاملا طبیعی است. پس از سه هفته تا یک ماه میتوانید فعالیت جنسی را باید به تدریج انجام دهید.

- اگر قصد انجام ورزش پیاده روی را دارید قدم های آرام بردارید و از پیاده روی تند اجتناب نمایید، از انجام ورزش های مانند دویدن، ایروبیک و با تمرینات که ممکن است ضربه بزند نیز باید اجتناب کنید بهبودی زخم ها و جذب بخیه ها به مرور زمان است، نباید توقع داشته باشید که یک هفته پس از لابیاپلاستی همه ی زخم ها بهبود یابد.

آیا لابیاپلاستی بر میل جنسی تاثیرگذار است؟

افزایش میل جنسی بعد از جراحی لابیاپلاستی بسیاری از بانوانی که قصد انجام عمل لابیاپلاستی را دارند نگران کاهش و یا افزایش میل جنسی بعد از انجام این جراحی هستند.

لذا در پاسخ به این سوال و رفع نگرانی به نکات زیر توجه کنید :

میل جنسی و تحریکات ناشی از میل جنسی، تمایلات برقراری ارتباط با جنس مخالف، لذت بردن از رابطه و رسیدن به ارگاسم، مساله ای بسیار پیچیده و حساس است و در افراد مختلف متفاوت میباشد که این مورد وابستگی شدیدی به احساسات و عوامل میان فردی افراد دارد. 

از طرف دیگر نقاط حساس و تحریک پذیر زیادی در بدن خانم ها وجود دارد که میزان تحریک پذیری هریک از این نقاط در افراد متفاوت میباشد. 

بر اثر انجام جراحی لابیاپلاستی، بافت های واژن ممکن است کشیده شوند و در واقع باعث جمع شدن بافت درونی واژن بشود اما این عمل به خودی خود، تضمینی برای افزایش میل جنسی بانوان ندارد.

برای درک بهتر ، باید به این نکته توجه داشته باشید که حساس شدن واژن در اثر کشیدگی دلیل محکمی برای افزایش میل جنسی افراد نمیشود، بلکه نقطه ای که باعث تحریک جنسی بیشتر بیشتر در خانم ها میشود کلیتوریس است و یکی از دلایلی که عمل لابیاپلاستی باعث افزایش میل و لذت جنسی میشود، در معرض قرار گرفتن بیشتر کلیتوریس است که باعث تحریک جنسی بیشتر میشود. 

از طرف دیگر برخی به اشتباه تصور میکنند که عمل جراحی لابیاپلاستی ممکن است باعث کاهش میل جنسی شود . 

این افراد این تصور را دارند که احساس جنسی و نقطه ی تحریک کننده در بانوان در قسمت لابیاها بیشتر بوده و میل جنسی بانوان از این ناحیه تحریک میشود به همین منظور عمل جراحی بر روی این نقطه و از بین بردن مقادیر اضافی از آن باعث از بین رفتن میل جنسی در خانم ها میشود. 

این تصور غلط می تواند بسیاری از افراد را از داشتن یک آلت تناسلی زیبا محروم سازد، برای درک این مساله باید بدانید که لابیاها چه کوچک و چه بزرگ به یک اندازه میل جنسی خانم ها را بالا میبرد و ممکن است یک فرد با داشتن لابیا های بزرگ از میل جنسی کمی برخوردار باشد.

بنابراین انجام این جراحی تاثیری بر روی افزایش و یا کاهش میل جنسی نخواهد داشت اما میتواند لذت مقاربت را دوچندان بنماید .

زیرا زیبایی ظاهری آلت تناسلی برای بانوان یک بعد روانی بی نظیر ایجاد خواهد کرد که تاثیرات مثبتی بر رابطه ی زناشویی و ارتباط جنسی با همسر را در پی خواهد داشت افزایش میل جنسی پس از عمل لابیاپلاستی به دلایل مختلف زیر ایجاد می شود:

کاهش درد حین رابطه جنسی پس از لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی با برش پوست اضافی و گسترش واژن در مکان هایی که خانم دکتر دیانا حسینی  لازم میدانند، به رفع درد و ناراحتی کمک میکند. 

این حالت نه تنها موجب افزایش میل جنسی میشود، بلکه لذت جنسی را نیز بیشتر میکند. افزایش اعتماد به نفس یک راه عالی برای بهبود رابطه جنسی شما است.

اگر از شکل واژن خود راضی نیستید عمل لابیاپلاستی میتواند به بهبود اعتماد به نفس و رضایت جنسی شما کمک کند.

گرچه این حالت تاثیر فیزیکی ندارد اما باید دانست تاثیر روانی عمل لابیاپلاستی بر روی زنان بسیار بالاست. 

با بهبود ظاهر لابیاها میل و اشتیاق نسبت به رابطه جنسی افزایش یافته که منجر به افزایش رابطه جنسی میشود. عمل لابیاپلاستی موجب در معرض قرار گرفتن بیشتر کلیتوریس شده و بنابراین تحریک جنسی بیشتر میشود .

آیا دختران باکره هم میتوانند لابیاپلاستی داشته باشند؟

لابیاپلاستی در ناحیه خارجی واژن انجام میشود و ارتباطی با نواحی داخلی واژن و پرده بکارت ندارد. به همین دلیل دختران باکره نیز میتوانند این عمل را انجام دهند، چرا که آسیب به پرده بکارت فقط از طریق رابطه جنسی و ورود جسمی به واژن انجام میشود.

همچنین انواع نازک آن ممکن است به دنبال ورزش هایی مثل اسب سواری، ژیمناستیک و دوچرخه سواری آسیب ببیند. 

اما لابیاپلاستی به هیچ عنوان اثری روی پرده بکارت ندارد و یک نوع جراحی زیبایی خارجی واژن است. 

در برخی افراد به دلایل متعدد از جمله عوامل ژنتیکی، بعد از بلوغ رشد لابیاها بسیار زیاد است که باعث آزردگی در حین فعالیت های روزانه با ورزشی میشود و از طرف دیگر نگرانی هایی در مورد زیبایی این ناحیه ایجاد میکند که با عمل لابیاپلاستی میتوان ظاهر لابیاها را به خوبی اصلاح نمود.

همچنین دخترانی که مشکل تیرگی در ناحیه تناسلی دارند، میتوانند تحت درمان لیزر ، کشاله ران و دستگاه تناسلی را چندین درجه روشن تر داشته باشند و این دغدغه را هم بدون هیچ نگرانی مبنی بر آسیب به پرده  بکارت برطرف نمایند.

کلیتوریس پلاستی

بافت اضافی پوشاننده کلیتوریس گاهی میتواند منجر به مشکلاتی برای زنان شود یا ظاهر زیبایی نداشته باشد. 

راه حل این مشکل نوعی جراحی است که با عنوان عمل زیبایی کلیتوریس یا در واقع کوچک سازی کلاهک کلیتوریس شناخته میشود. در این قسمت به تعریف عمل زیبایی کلیتوریس یا عمل کلیتورال هود ریداکشن و سوالات مرتبط میپردازیم.

کلیتوریس پلاستی در مشهد

کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس مهمترین عضو جنسی زنان است و منبع لذت جنسی است. بیشتر از هر بخش دیگر در بدن زنان اعصاب جنسی دارد. کلیتوریس در واقع معادل آلت جنسی مردان است. 

در جنین انسان، هم کلیتوریس و هم آلت جنسی مرد از یک ساختار مشتق میشوند. در حین رشد جنین آن چیزی که در مردان تبدیل به آلت تناسلی میشود در زنان تبدیل به کلیتوریس میشود. 

اکثرا تصور میشود که کلیتوریس یک ساختار بسیار کوچک است که تقریبا در اندازه نخود است که در واقع تنها بخش قابل مشاهده آن است و کل آن حدود 9 سانتی متر است و تا نزدیک دهانه واژن میرسد.

مهمترین نکته درباره کلیتوریس این مورد است که اکثر زنان بدون تحریک این عضو به لذت جنسی یا ارگاسم نمیرسند. 

در حقیقت آمارها نشان میدهند حدود 70 درصد خانمها بدون تحریک این عضو به ارگاسم نمیرسند و دخول و رابطه جنسی برای رسیدن به این مرحله از لذت جنسی کافی نیست.

بدنه کلیتوریس توسط بافت صورتی چین خورده ای پوشانده شده است که کلاهک کلیتوریس نامیده میشود. در حین تحریک جنسی، کلاهک کمی ورم میکند و بخش مرئی کلیتوریس کمتر قابل مشاهده است.

حدود 8000 عصب جنسی در کلیتوریس وجود دارد و تنها وظیفه کلیتوریس، برانگیختگی جنسی زنان و تواناسازی آنها در رسیدن به اوج لذت جنسی است.

عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن چیست؟

عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن شیوه ای است که معمولا همراه با جراحی لابیاپلاستی برای کمک به کاهش چین های اضافی کلاهک کلیتوریس انجام میشود. 

پوست اضافه این ناحیه در صورت برنداشتن پس از لابیاپلاستی و جراحی لابیا مینور میتواند موجب ایجاد برجستگی شود. انجام این جراحی میتواند به ایجاد توازن و ظاهر ناحیه تناسلی و واژن کمک کند.

در بعضی از خانمها هم اندازه هود کلیتوریس بزرگ است و در فعالیتهای روزانه و پوشیدن لباسهای تنگ و یا ورزش کردن با درد و ناراحتی روبرو میشوند. این افراد جزو متقاضیان اصلی عمل کلیتورال هود ریداکشن هستند.

دلایل انجام عمل زیبایی کلیتوریس

 • سریعتر رسیدن به اوج لذت جنسی
 • امکان رسیدن به چندین ارگاسم در رابطه جنسی
 • زیبایی ظاهری
 • احساس راحتی بیشتر در هنگام پوشیدن لباس های تنگ

چه کسانی کاندیدای عمل زیبایی کلیتوریس هستند؟

اگر شما یکی از علائم زیر را دارید، میتوانید عمل زیبایی کلیتوریس را انجام دهید:

 • کاهش لذت جنسی
 • نارضایتی از ظاهر کلاهک کلیتوریس
 • دشواری در تحریک جنسی و رسیدن به ارگاسم
 • احساس ناراحتی در هنگام پوشیدن لباس های تنگ

چرا اندازه کلاهک کلیتوریس مهم است؟

کلیتوریس با بافتی پوشانده است که به آن کلاهک کلیتوریس گفته میشود. این بافت پوستی در واقع هدف بسیار مهمی دارد و مانع مالش همیشگی کلیتوریس میشود که می تواند موجب درد، عفونت و تحریک بیش از حد شود و همچنین کلیتوریس را مرطوب نگه میدارد. 

در برخی از زنان، این تکه پوست بسیار بزرگ است یا در طی رابطه جنسی به درستی جمع نمیشود که دلیل آن میتواند ژنتیک، تروما یا زایمان باشد.

کلیتوریس تنها یک هدف دارد و آن عرضه لذت جنسی است.

در صورتی که کلاهک بسیار بزرگ باشد، توانایی کلیتوریس در رسیدن به هدفش کاهش می یابد. با کاهش اندازه کلاهک کلیتوریس، بسیاری از زنان میتوانند بیشتر از قبل لذت جنسی ببرند.

جراحی زیبایی کلیتوریس چگونه انجام میشود؟

عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن یک جراحی نسبت تقریبا پیچیده است. 

که در صورت انجام توسط فرد با مهارت پایین باعث ایجاد مشکلات بعدی برای شما خواهد شد بافت خاص کلیتوریس که از هزاران عصب ساخته و تشکیل شده است حتما باید توسط فرد متخصص که دوره خاص اعمال زیبایی زنان را سپری کرده است انجام شود تا نتیجه مطلوب حاصل گردد. 

با این وجود، اغلب بیماران عمل زیبایی لابیا و عمل کلیتورال هود ریداکشن را با هم انجام میدهند. 

در طی عمل پزشک بخش های اضافی از بافت را بر میدارد تا اندازه کلاهک کوچک شود و به هیچ وجه به کلیتوریس و پایانه ها عصبی دست نمی زند. 

بنابراین هیچگونه کاهش میل جنسی و آسیب به اعصاب جنسی رخ نخواهد داد. تاکید میکنیم به علت حساسیت فراوان این قسمت از ناحیه تناسلی باید انجام هر گونه عمل زیبایی و اصلاح در این ناحیه توسط پزشک دوره دیده که آموزش های خاص اعمال زیبایی ناحیه تناسلی زنان را سپری کرده باشد انجام شود. 

این جراحی برای شما بانوان گرامی در کلینیک فوق تخصصی دکتر دیانا حسینی در مشهد با آخرین متد های روز جهان و دستگاه لیزر با بهترین نتیجه انجام میپذیرد که قطعا رضایت شما عزیزان را به همراه خواهد داشت.

آیا لذت جنسی با عمل زیبایی کلیتوریس کاهش می یابد؟

در صورت انجام این عمل توسط فرد متخصص از آنجایی که هیچ آسیبی به اعصاب در طی جراحی زده نمیشود، هیچ حس جنسی از بین نخواهد رفت. 

اما ورم در این ناحیه میتواند حس جنسی را کاهش دهد که معمولا بین یک تا دو ماه طول میکشد تا به حالت عادی بازگردد. 

پس از این مدت کلیتوریس نمایان تر شده و رسیدن به ارگاسم سریع تر خواهد شد و همچنین میتوانید چندین ارگاسم داشته باشید.

آیا عمل زیبایی کلیتوریس دردناک است؟

به دلیل استفاده از بی حسی موضعی و یا بیهوشی ، بیمار هیچ گونه دردی را در طی عمل حس نخواهد کرد. پس از جراحی نیز مسکن هایی برای کنترل درد برای بیمار تجویز خواهند شد.

آیا رابطه جنسی پس از عمل زیبایی کلیتوریس بهبود خواهد یافت؟

جواب این سوال دشوار است زیرا زندگی جنسی فرد یک خصیصه صرفا جسمی نیست. اما بهبود ظاهری ناحیه تناسلی میتواند اعتماد به نفس فرد را افزایش دهد و موجب رابطه جنسی بهتری شود. 

هدف عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن، افزایش تحریک کلیتوریس در طی رابطه جنسی به وسیله بهبود دسترسی به این ناحیه است. بیشتر در دسترس بودن کلیتوریس موجب افزایش تحریک و بهبود رابطه جنسی میشود.

بهبود پس از عمل زیبایی کلیتوریس

برای چند روز پس از جراحی، باید استراحت کنید. در طی این زمان، احساس ناراحتی و ورم طبیعی است و به سرعت کاهش خواهد یافت.

پزشک آنتی بیوتیک هایی را برای جلوگیری از عفونت و همچنین داروهایی را برای تسکین درد تجویز میکند. پس از چند روز می توانید به کارهای عادی خود برگردید. همچنین این جراحی نیاز به کشیدن بخیه ندارد.

چند واقعیت جالب درباره کلیتوریس :

واقعیت شماره یک درباره کلیتوریس : 

کلیتوریس یکی از حساس ترین اعضای موجود در بدن خانمهاست. بین 8000 تا 12000 عصب جنسی در این عضو قرار دارد که به تنهایی از نظر تحریک پذیری دو برابر آلت تناسلی آقایان حساسیت دارد.

واقعیت شماره دو درباره کلیتوریس :

تنها کارکرد کلیتوریس، لذت بخشی جنسی به خانمهاست و این عضو به جز ایجاد ارگاسم هیچ کاربرد دیگری ندارد.

واقعیت شماره سه درباره کلیتوریس :

کلیتوریس در طول زندگی خانمها رشد میکند. سایز کلیتوریس یک زن بالغ 7 برابر یک دختربچه است. در سالهای اولیه بعد از بلوغ هم سایز این عضو نزدیک به دو برابر میشود. 

حتی بعد از یائسگی هم رشد این عضو ادامه پیدا میکند. اما از آنجایی که این عضو توسط کلاهک پوشیده شده است این افزایش سایز معمولا محسوس نیست.

واقعیت شماره چهار درباره کلیتوریس : 

برخی از پزشکان اعتقاد دارند که نقطه G در خانمها که در درون واژن قرار دارد و مسئول لذت بخشی به رابطه جنسی کامل است قسمت انتهایی کلیتوریس است که به درون واژن کشیده شده است.

کوچک سازی کلاهک کلیتوریس حین عمل لابیوپلاستی

کوچک سازی کلاهک کلیتوریس را میتوان همزمان با عمل زیبایی واژن یا به صورت یک عمل جداگانه انجام داد. در این حالت، کل ناحیه واژن باید به صورت یکجا مورد بررسی قرار بگیرد و جراحی به صورتی انجام شود که اجزای بیرونی واژن از نظر سایز، متناسب باشند. 

در واقع، در برخی بیماران، پوست اضافه ای در ناحیه کلاهک کلیتوریس و لابیا وجود دارد که اگر تنها لابیا مورد عمل قرار گیرد، نیمه بالایی این ناحیه شکل غیر طبیعی به خود خواهد گرفت. 

در نتیجه پزشک جراح، همزمان با لابیوپلاستی، به منظور زیبایی هرچه بیشتر واژن، کلاهک کلیتوریس را هم کوچک میکند.

ویزیت های پس از عمل زیبایی :

ویزیت های پس از عمل معمولا بصورت زیر میباشند:

 • یک روز پس از جراحی: برای بررسی بخیه ها.
 • یک ماه پس از عمل: برای بررسی نتیجه نهایی عمل و آمادگی شخص برای برقراری رابطه جنسی.  

واژینوپلاستی و لابیاپلاستی در مشهد

در برخی مواقع با بالا رفتن سن ممکن است بعد از زایمان واژن گشاد شود. در این مواقع با انجام جراحی واژینوپلاستی می توان این مشکل را حل نمود و بافت های واژن را جمع کرد.

همچنین برای درمان شلی و افتادگی واژن میتوان از دستگاه آر اف واژینال یا دستگاه کربوکسی یا از لیزر جوانسازی واژن استفاده کرد. استفاده کرد. شما میتوانید در صفحه مربوط به بهترین کلینیک آر اف در مشهد ، بهترین تکنیک کربوکسی تراپی در مشهد ، و جوانسازی واژن با لیزر در مشهد اطلاعات کاملی در این خصوص کسب کنید.

تمامی مطالب این صفحه از لحاظ علمی توسط دکتر دیانا حسینی تایید شده است.

دکتر دیانا حسینی

جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی

فوق تخصص جراحى سرطان های زنان

مستر کورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی زیبایی آمریکا