بهترین تکنیک کربوکسی تراپی در مشهد ❤️ دکتر دیانا حسینی

کربوکسی تراپی چیست ؟ دقیقا چه کاری انجام میدهد ؟

کربوکسی تراپی به یک پیشرفت واقعی در زیبایی مدرن و پزشکی زیبایی شناسی تبدیل شده است. امروزه میتوان کربوکسی تراپی را دانش "قدیمی" با پتانسیل درمانی و زیبایی شناختی موثر نامید.در سراسر جهان کربوکسی تراپی به یک روش بسیار محبوب، امیدوارکننده و طبیعی برای بازسازی پوست و جوانسازی آن تبدیل شده است. این روش درمانی نوعی مزوتراپی است که در آن از دی اکسید کربن فیزیولوژیکی به عنوان داروی تجویزی استفاده می شود. 

پس از یک دوره کربوکسی تراپی، رنگ پوست 15-20٪ روشن تر میشود که با نتایج عمل های جراحی پلاستیک قابل مقایسه است.

در نتیجه پنجاه سال تجربه در استفاده از کربوکسی تراپی در زیبایی، ایمنی و کارایی آن را در مشکلات زیبایی مانند پیری زودرس پوست، اصلاح کشیدگی، رگه‌ها، اسکار، تیرگی پوست، ادم یا سیاهی زیر چشم، ریزش مو ثابت شده است.

طبق آمار، کربوکسی تراپی در بیماران بالای 30 سال به بهترین وجه انجام می شود و با نتایج مثبت بسیار خوبی همراه است، زیرا تجربه عملی کاربرد آن تایید می کند که در بیماران جوان نتیجه برای دوره های طولانی تری موثرتر است. 

بنابراین، کربوکسی تراپی قوانین زیبایی و جوانی را تغییر داده است، زیرا اثر مطلوب جوانسازی با کمک دی اکسید کربن به دست می آید.

امروزه کربوکسی تراپی یک جهت ابتکاری در پزشکی برای درمان بسیاری از بیماری ها است، زیرا می تواند بر روی یک مجموعه علائم پاتولوژیک گسترده عمل کند، که می تواند با مشارکت چند منظوره  CO2در بسیاری از فرآیندهای متابولیک و رفلکس خود تنظیمی سیستمیک توضیح داده شود .

اثرات کربوکسی تراپی

به لطف فارماکودینامیک غنی کربوکسی تراپی در محل تزریق  CO2، اثرات دارویی موضعی متنوعی در پوست مشاهده می شود: 

 • تحریک رگ زایی و فرآیند اکسیژن رسانی در پوست.
 • تحریک بازسازی پوست و مویرگ ها (تعداد آنها افزایش می یابد، آنها گسترش می یابند، شیار خون مویرگی تسریع می شود)، دفع سموم.
 • اثر ضد پیری (تقویت فرآیند بازسازی سلولی، خاصیت ارتجاعی و افزایش رنگ پوست).
 • بلند کردن و صاف کردن چین و چروک.
 • بهبود ساختار و کیفیت پوست.
 • کاهش پف اطراف چشم.
 • سرکوب ملانوژنز.
 • شفاف سازی و هماهنگی رنگ پوست (تونینگ).
 • بازسازی و مرطوب کردن عمیق پوست.
 • بهبود ایمنی پوست، رفع التهاب (آکنه، rozatsea).
 • به حداقل رساندن و پیشگیری از اسکار پس از آکنه.
 • از بین بردن باکتری هایی که باعث رشد اسکار بعد از آکنه می شوند.
 • بهبود وضعیت پوست در پسوریازیس.
 • کاهش بافت چربی.
 • تقویت عملکرد غدد عرق و چربی.
 • ترمیم پس از عایق بندی و روش های زیبایی. 

اثر مطلوب کربوکسی تراپی در سلولیت، که مکانیسم آن به تفصیل در بالا مورد بررسی قرار گرفت، با تغییرات آشکار ظاهری مناطق محل مشکل تأیید می شود. 

تاثیر کربوکسی تراپی بر سلولیت

در سلولیت و مناطق چاقی موضعی، CO2 فرآیندهای لیپولیز را تحریک می کند، رسوبات چربی موضعی را کاهش می دهد، گردش خون را در بافت چربی بهبود می بخشد و در عین حال باعث کاهش پف و علائم پیری پوست بدن، بهبود خروج وریدی، تشدید دفع سموم از پوست می شود. خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد و همچنین کشش از بین می رود.

تمام اثرات ذکر شده کربوکسی تراپی بر وضعیت پوست نه تنها باعث بهبود، بلکه به روز رسانی و شفافیت ارگانیسم، افزایش ایمنی و ظرفیت کاری، عادی سازی کار داخلی، بهبود کیفیت زندگی می شود.

 تجزیه و تحلیل بازاریابی نشان می دهد که کربوکسی تراپی در بسیاری از زمینه های پزشکی کاربرد موثری پیدا کرده است، اما تجربه گسترده ای از کاربرد آن در زیبایی و پوست انباشته شده است.

امروزه کربوکسی تراپی یک روش نوین ابتکاری است که با استفاده از آن پزشکی زیبایی به نتایج خوبی می رسد.

کربوکسی تراپی راه حلی برای بسیاری از مشکلات زیبایی است:

هنگامی که علائم پیری پوست ظاهر می شود، به بهبود فرم بدن (قبل و بعد از عمل) کمک می کند، برای از بین بردن بسیاری از نقایص زیبایی (اکستنشن، سجاف، حلقه های تیره، چین و چروک در لیپودیستروفیا (سلولیت) ) و سایر آسیب شناسی های پوستی، همچنین برای محافظت از ارگانیسم در برابر عوامل مضر فیزیکی و شیمیایی. بافت پیوندی پوست (در واقع درم) نیز محافظت در برابر آسیب های مکانیکی را انجام می دهد و رگ های خونی عملکرد کنترل حرارتی، غذا، حمل و نقل و غیره را انجام می دهند.

کربوکسی تراپی چگونه عمل میکند ؟

تزریق زیر جلدی СО2 باعث آلکالوز موضعی متوسط می شود که باعث ایجاد اثرات ضد درد و ضد اسپاسم می شود. پرخونی موضعی، اکسیژن رسانی که با اثر ضد باکتری (به ویژه برای میکروارگانیسم های هوازی) و ضد التهابی همراه است. در همان زمان، پرفیوژن بافت به دلیل اتساع عروق بهبود می یابد، فرآیندهای ترمیمی و متابولیکی افزایش می یابد و حساسیت گیرنده بازسازی می شود. 

بافت در ناحیه تزریق СО2 انگیزه قدرتمندی برای بازسازی دریافت می کند که با فعال شدن منابع خود بدن پشتیبانی می شود. در نتیجه، بافت ها پس از چندین روش کربوکسی تراپی بازسازی می شوند.

 CO2 به عنوان یک واسطه عمل می کند و باعث ایجاد آبشارهای مکانیسم های طبیعی تنظیم کلیه سیستم های ارگانیسم (تنفسی، حمل و نقل، عصبی، قلبی عروقی، دفعی، خون ساز، ایمنی، هومورال و غیره) می شود. اثر موضعی دی اکسید کربن در کربوکسی تراپی تهاجمی در ناحیه محدودی از بافت ها با تحریک سلول های شیمی حسی، افزایش جریان خون حجمی و افزایش سرعت اکسیژن رسانی در محل تجویز CO2همراه است. 

کربوکسی تراپی به یک پیشرفت واقعی در زیبایی مدرن و پزشکی زیبایی شناسی تبدیل شده است، می توان آن را دانش "قدیمی" با پتانسیل درمانی و زیبایی شناختی موثر نامید. در سراسر جهان، کربوکسی تراپی به یک روش بسیار محبوب، امیدوارکننده و طبیعی برای بازسازی پوست و جوانسازی آن تبدیل شده است. این روش درمانی نوعی مزوتراپی است که در آن از دی اکسید کربن فیزیولوژیکی به عنوان داروی تجویزی استفاده می شود. پس از یک دوره کربوکسی تراپی، رنگ پوست 15-20٪ افزایش می یابد که با نتایج عمل های پلاستیکی قابل مقایسه است. اثر موضعی دی اکسید کربن در کربوکسی تراپی تهاجمی در ناحیه محدودی از بافت ها با تحریک سلول های شیمی حسی، افزایش جریان خون حجمی و افزایش سرعت اکسیژن رسانی در محل تجویز CO2 همراه است. 

از همان اصل فارماکوتراپی برای درمان پای دیابتی استفاده می شود. افزایش تحویل CO2 به ناحیه در معرض، آزاد شدن اکسید نیتریک را افزایش می دهد که منجر به افزایش محتوای اکسیژن و جریان خون به بافت پا در معرض دید می شود. بهبود رگ زایی و اکسیژن رسانی، بهبود زخم (عمل ضد التهابی، ترمیمی). همزمان با فعال شدن گردش خون و تقویت فرآیندهای متابولیک در محل ورود دی اکسید کربن، عملکرد فیبروبلاست های پوستی که بر سنتز کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک تأثیر می گذارند، تحریک می شود. این سه جزء مسئول وضعیت پوست و سایر بافت ها هستند: هر چه بزرگتر باشند، ظاهر پوست بهتر است. فیبروبلاست ها، علاوه بر کلاژن سازی، تولید کننده اینترفرون هستند که در ارائه اثرات باکتری کش و ضد التهابی نقش دارند. تزریق زیر جلدی یا داخل جلدی CO2 در جهات خاصی توزیع می‌شود، اما به تدریج انتشار آن یکنواخت‌تر می‌شود که نشان‌دهنده کاهش نقص‌های فیبری پوستی و زیبایی (استریا، کشش، اسکار) و دستیابی به همگنی بافت‌های پشتیبان درم است. تحت تأثیر استرس ها، تغذیه نامتعادل، اختلالات هورمونی و سایر آسیب شناسی ها، آتروفی فولیکول های مو رخ می دهد. وظیفه کربوکسی تراپی "بیدار کردن" (فعال کردن) فولیکول های خواب است. پس از تزریق CO2 در ناحیه مشکل پوشش مو، خون رسانی، اکسیژن رسانی و تغذیه فولیکول های مو افزایش می یابد. در نتیجه رشد مو بازیابی می شود. برای دستیابی به این اثر، کربوکسی تراپی باید با مصرف ویتامین ها، عناصر کمیاب، اسیدهای آمینه ترکیب شود. 

نشانگر ارگانیسم مهمی که نشان دهنده سن پوست به خصوص در صورت، گردن و دست ها است. پوست اولین ناحیه بدن است که از ارگانیسم در برابر تأثیر عوامل مضر محیط خارجی محافظت می کند. پوست از لایه های زیادی تشکیل شده است. لایه قرنیه اپیدرم که از ارگانیسم در برابر عوامل مضر فیزیکی و شیمیایی محافظت می کند، بیرونی است. سیستم لنفاوی پوست بخش مهمی از سیستم ایمنی بدن فرد را تشکیل می دهد و نقش مهمی در مکانیسم محافظت از سیستم ایمنی دارد. بنابراین پوست، به لطف اجزای ذکر شده، در عملکردهای زیر یک ارگانیسم شرکت می کند: محافظتی، تنفسی، ایمنی، مصنوعی (سنتز آنزیم ها و واسطه ها)، کنترل دما و متابولیسم، ترشحی (شفاف سازی ارگانیسم از محصولات متابولیسم و آب اضافی) و غیره. علاوه بر این، طبق نظر دانشمند آلمانی S. Shmits، وضعیت عملکردی اندام ها و سیستم ها می تواند به طور غیرمستقیم در پوست منعکس شود، بنابراین هر گونه نقض هموستاز به ترتیب می تواند تظاهرات پوستی داشته باشد. وضعیت پوست تحت تأثیر سن، محیط زیست محیطی آلوده شهرها، عادات بد (سیگار، الکل)، برخی بیماری های ارثی (ایکتیوز، دیابت، درماتیت آتوپیک)، عدم رعایت کیفیت و رژیم غذایی و رویا است. همه اینها در مجموع به عنوان علت اصلی بسیاری از آسیب شناسی های بدن و سیستم عمل می کند، از جمله مشکلات زیبایی: مارماهی، کوپروز (پوست بسیار خشک)، پیری زودرس پوست، اکستنشن، لیپودیستروفیا، پسوریازیس، اگزما، اسکار، تیرگی پوست. هیپوستاز یا سیاهی زیر چشم، ریزش مو و غیره.

برای چه منظور از کربوکسی تراپی استفاده میشود ؟

در زیبایی یکی از نشانه های مکرر استفاده از کربوکسی تراپی ، جوان سازی (اصلاح چین و چروک، سجاف، رنگدانه، بزرگ شدن منافذ پوست و سایر نشانه ها)، بهبود فرم بدن است. 

در این نشانه ها افزایش کربوکسی تراپی در بیش از 75 درصد موارد مشاهده می شود. پوست تا 25 سال تا حد امکان الاستیک است و توانایی نسبتاً بالایی در بازسازی سریع دارد. در 30 سالگی سطح الاستین و کلاژن پوست 25% کاهش می یابد، به 40% برای 50% می رسد و چین و چروک به طور فعال ظاهر می شود، کاهش تورور و خاصیت ارتجاعی پوست در چانه و گونه ها قابل توجه می شود، تا 50 سالگی می تواند پوست زیر چشم می تواند افتادگی و لکه های رنگدانه ای ظاهر می شود. پس از 60 سال، چین و چروک ها عمیق تر می شوند (کشسانی و کشسانی کاهش می یابد)، ضخامت (غده، صافی) و الگوی پوست (تقویت) تغییر می کند، رنگ پوست ضخیم می شود (رنگدانه، لنتیگوی آفتابی، ته رنگ خاکستری مایل به زرد و غیره. رطوبت رسانی به پوست (خشکی، نواحی لایه برداری)، افزایش فعالیت غدد سباسه، تغییرات میکروسیرکولاسیون ( عروق در سطح پوست و پاستوزیته آن آشکار می شود) همه موارد فوق نتیجه پیری بدن و پوست است. زنان یائسه به دلیل تغییرات هورمونی، هیپوکسی، ایسکمی، ضعیف شدن بافت های درم، اختلال در میکروسیرکولاسیون عروق کوچک، پوست به طور فعال ویژگی های طبیعی خود را از دست می دهد.بنابراین رفع چین و چروک ها باید از همان لحظه ظهور شروع شود و منتظر شرایط نمانید. بدتر شود.بنابراین بعد از 25 سال پوست نیاز به مرطوب سازی عمیق، مراقبت و کمک دارد. برای جوانسازی پوست صورت و بدن می توان از اثرات کربوکسی تراپی مانند گشاد شدن عروق، اکسیژن رسانی و ریبال سریع استفاده کرد. از کلاژن داخل جلدی، الاستین و اسید هیالورونیک بیشتر استفاده می شود. نتیجه کربوکسی تراپی باعث نمی شود مدت زیادی منتظر بمانید و پس از 2 عمل یا طی 7 تا 14 روز آینده به وضوح قابل مشاهده است. اما اصلاح فرم پلک پایین، اصلاح چانه دوتایی و همچنین جوانسازی نیاز به مراحل و زمان بیشتری برای کربوکسی تراپی دارد. در سنین پایین، استفاده از ماسک های کربوکسی ژل می تواند جایگزینی برای کربوکسی تراپی تهاجمی و همچنین افزودنی خوبی برای افزایش نتیجه باشد. بنابراین، کربوکسی تراپی در زیبایی و درماتولوژی زیبایی شناسی امکان حل مشکلات پوستی با علل مختلف ناشی از هیپوکسی، نقض کمی و کیفی رشته های کلاژن، فرآیندهای عروق سازی، بازسازی و ترمیم زیبایی پوست را فراهم می کند.

حلقه های تیره زیر چشم و تورم مشکل شایعی برای زنان و مردان است. ایجاد حلقه های تیره زیر چشم می تواند ناشی از عوامل اتیولوژیک زیر باشد: رنگدانه های سنی پوست، تغییر شکل کانال بینی اشکی، اما اغلب این امر با گردش خون ضعیف در پلک پایین، هیپوکسی بافتی در این ناحیه و اختلال متابولیک تزریق داخل جلدی، زیر جلدی CO2 و همچنین استفاده اضافی از کربوکسی ژل در ناحیه چشم می تواند سیاهی زیر چشم را کاهش دهد، ادرما (با احتباس بیش از حد مایع در بافت چربی ناحیه چشم) را کاملاً از بین ببرد. رفع چین و چروک دور چشم، بازیابی حالت ارتجاعی پوست، فرم صورت، پوست جوان و شاداب. در این ناحیه صورت، 

فواید کربوکسی تراپی 

کربوکسی تراپی فرآیندهای متابولیک سلولی (عمل آنتی اکسیدانی) را عادی می کند، که به نوبه خود به جلوگیری از پراکسیداسیون خودبخودی چربی بیش از حد کمک می کند. علاوه بر این، CO2 ایمنی سلولی را افزایش می دهد، خاصیت ضد استرس دارد و فرآیند جذب ویتامین D را که در فرآیند رنگدانه شدن پوست نقش دارد، تنظیم می کند. در زیبایی، کربوکسی تراپی یکی از معدود روش ها برای از بین بردن سیاهی دور چشم است که با موفقیت جایگزین بلفاروپلاستی جراحی می شود. به طور خاص، استفاده از کربوکسی تراپی در ناحیه پلک پایین نتیجه خوبی می دهد: پوست به دلیل تحریک کلاژن سازی و کاهش حجم چربی زیر پوست متراکم می شود. تورم زیر چشم به دلیل بهبود میکروسیرکولاسیون عروقی، اتساع عروق، افزایش اکسیژن رسانی بافتی کاهش می یابد، در نتیجه چین و چروک صاف می شود، حلقه های تیره کاهش می یابد یا به طور کامل ناپدید می شوند .

کشش های روی قفسه سینه، شکم، ران ها، باسن مشکل جدی زنان در سنین خاص است. این نقایص بیشتر به دلیل اختلالات هورمونی، افزایش شدید یا کاهش وزن و در بارداری ظاهر می شوند. کشش ها همچنین نتیجه کشش بیش از حد پوست و تخریب فیبرهای کلاژن، الاستین و کمبود اسید هیالورونیک است. تحت تأثیر کربوکسی تراپی، سنتز این سه جزء بهبود می یابد، تراکم و خاصیت ارتجاعی پوست افزایش می یابد، ظاهر آرایشی کشش ها به طور قابل توجهی بهبود می یابد، که باعث می شود لبه های آنها در پس زمینه پوست سالم طبیعی تقریبا نامرئی شود. با گذشت زمان، کشش ها ممکن است کاهش یابد و در آینده کاملاً ناپدید شوند. استریا شکل خاصی از بافت اسکار است که در نتیجه آسیب (پارگی) رشته های کلاژن و الاستین ایجاد می شود. استریا با هر روش اصلاح زیبایی بسیار ضعیف قابل درمان است. نه درمان محبوب رتینوئید، میکرودرموآبرژن (میکرو آسیاب کردن)، و نه لیزر پوست اثر قابل توجهی ندارند. علاوه بر این، لیزر درمانی برای افرادی که پوست خود راضی دارند (زیرا می تواند رنگدانه های پوست را افزایش دهد) ایمن نیست یا در صورت وجود مستعد ابتلا به سرطان خطرناک است. به نوبه خود، کربوکسی تراپی تهاجمی و غیرتهاجمی یک روش در دسترس، مؤثر و ایمن (برای همه انواع پوست) برای درمان استریاهای جدید و قدیمی با بازگرداندن ساختار الیاف کلاژن و الاستین است. بازخورد مثبت بیمار، مشاهدات بالینی از اثرات کربوکسی تراپی در حذف استریا در بیش از 90 درصد موارد مشاهده شده است. پس از اولین اقدامات، کربوکسی تراپی وضعیت اسکارهای انواع مختلف (آکنه، تا حدی آسیب‌زا و بعد از عمل) را بهبود می‌بخشد، زیرا تزریق CO2 باعث افزایش عروق موضعی، اکسیژن‌رسانی و کمک به بهبود میکروسیرکولاسیون در ناحیه بافت اسکار می‌شود. در کلینیک‌های زیبایی، اصلاح موفقیت‌آمیز اسکارهای بعد از آکنه با جوانسازی فرکشنال با لیزر CO2 انجام می‌شود. بر اساس پروفیلومتری نوری، اثر کربوکسی تراپی در اسکارهای پس از آکنه (متوسط تا عمیق) بافت آنها را 25 تا 50 درصد بهبود می بخشد و 67 درصد از بیماران کاهش عینی در عمق اسکار را نشان می دهند.

تجزیه و تحلیل داده های آماری نشان می دهد که وضعیت اسکار در آکنه، پیری نوری به طور متوسط در 74 درصد موارد پس از 3 ماه درمان بهبود می یابد: (آکنه اسکار 83 درصد، با پیری نوری 67 درصد). به عنوان یک قاعده، کربوکسی تراپی پس از 1-2 عمل باعث بهبود وضعیت پوست در اسکار انواع مختلف می شود. کربوکسی تراپی با وارد کردن CO2 به خون بافت های سر و بهبود گردش خون موضعی، فولیکول های موی پوست را تحریک می کند، که منجر به اتساع عروق و اکسیژن رسانی به پوست سر به طور کلی و فولیکول های مو به طور خاص می شود. بنابراین از این روش برای کاهش ریزش مو، کندی رشد و آلوپسی (طاسی)، آرئاتا (آلوپسی کانونی)، آندروژنتیک (با افزایش غلظت تستوسترون در خون) استفاده می شود: طاسی نوع نر - رشته های نخ ریسی در ناحیه نمونه گیری مرکزی و در نواحی جانبی؛ پس از سوختگی، و همچنین در اونیکوکلازی (افزایش شکنندگی صفحات ناخن). عوامل اتیولوژیک برای ایجاد آلوپسی می تواند بیماری های عصبی یا عفونی شدید موضعی و سیستمیک باشد. برای بسیاری از بیماران، ریزش مو در درجه اول یک مشکل روانی است، بنابراین بیماران به دنبال تمام روش های ممکن برای مبارزه با این آسیب شناسی هستند. استفاده از کربوکسی تراپی امکان از بین بردن آلوپسی را نه تنها به دلیل بهبود میکروسیرکولاسیون و اکسیژن رسانی پوست در ناحیه سر و به طور مستقیم کیسه فولیکول مو، بلکه به دلیل خواص ترمیمی، ضد التهابی، ضد هیپوکسان و آنتی اکسیدانی آن  می دهد. اسکلرودرمی موضعی (کانونی) خیلی شایع نیست، اما برای بیماران مشکلات زیبایی قابل توجهی ایجاد می کند. درمان‌های مرسوم گشادکننده عروق و روش‌های فیزیوتراپی مانند پرتودهی با لیزر و کرم درمانی موضعی هستند. تا به امروز، اطلاعات کمی در مورد استفاده از کربوکسی تراپی در این بیماری وجود دارد، به احتمال زیاد، چنین تجربه درمانی تصادفی است، زیرا هیچ مطالعه ای روی گروه های بزرگی از بیماران وجود ندارد. با این حال، حتی در اینجا برای کربوکسی تراپی، نشانه ها و تجربه استفاده وجود دارد: بهبود ظاهر زیبایی پوست با تزریق داخل جلدی به طور مستقیم در کانون ها. مشاهدات بالینی نشان داد که هیچ نشانه ای از عود بیماری تا سه سال پس از دوره کربوکسی تراپی مشاهده نشد. کربوکسی تراپی موضعی به دلیل خواص ضد هیپوکسیک، آنتی اکسیدانی و ترمیم کننده، افزایش گشاد شدن عروق و رگ زایی، امکان بهبود میکروسیرکولاسیون پوست را فراهم می کند که بر روند بازسازی سلول ها و فولیکول های مو تأثیر می گذارد. در زیبایی، جایگزین کربوکسی تراپی تهاجمی، غیرتهاجمی است. اصل اساسی دومی یکسان است: جوانسازی پوست به دلیل خواص فیزیولوژیکی و فارماکودینامیک دی اکسید کربن حاصل می شود، اما برای این کار از ماسک ها و ژل های پوستی ویژه ای که حاوی CO2 هستند استفاده می شود.

در زیبایی، جایگزین کربوکسی تراپی تهاجمی، غیرتهاجمی است. اصل اساسی دومی یکسان است: جوانسازی پوست به دلیل خواص فیزیولوژیکی و فارماکودینامیک دی اکسید کربن حاصل می شود، اما برای این کار از ماسک ها و ژل های پوستی ویژه ای که حاوی CO2 هستند استفاده می شود. اخیراً کربوکسی تراپی به یکی از محبوب ترین روش های درمانی لیپودیستروفی (سلولیت) در غرب تبدیل شده است. بیش از 95٪ از زنان به وجود سلولیت اشاره می کنند که اغلب با تغییر در سطح هورمون های جنسی زنانه - استروژن ها همراه است. علاوه بر این، با افزایش سن، تعداد رشته های کلاژن و الاستین در بافت همبند به میزان قابل توجهی کاهش می یابد، اختلال در خون رسانی محیطی، تغییرات مختلف در زمینه هورمونی، و در ترکیب با اختلالات خوردن و خواب، سبک زندگی بی تحرک، عادات بد وجود دارد. (استعمال دخانیات، الکل)، استرس های مکرر و تغییر وزن ناگهانی، ابتدا منجر به ایجاد گودی و برآمدگی («پوسته نارنجی») و با تشدید لنفوستاز به تجمع سموم و پیدایش خود سلولیت می شود. کربوکسی تراپی در لیپودیستروفی احتقان ناشی از اختلال در گردش خون را با بهبود میکروسیرکولاسیون، اتساع عروق، دفع سموم و محصولات لیپولیز از بین می برد. سلول های چربی تحت تأثیر اکسیژن، که بخشی از دی اکسید کربن است، سوزانده می شوند، در حالی که ساختارهای باقی مانده پوست و بافت عصبی بدون تأثیر باقی می مانند. کربوکسی تراپی روشی است که به طور گسترده در تمام مراحل سلولیت استفاده می شود. تجربه بالینی گسترده بیش از 50 سال تأیید کرده است که در مبارزه با لیپودیستروفی و چاقی موضعی، کربوکسی تراپی یک روش بسیار مؤثر است. باعث تخریب مکانیکی رسوبات چربی در اثر فشار CO2 بر روی آنها، رفع رکود لنفاوی و در نتیجه دفع سموم می شود. هنگام ارزیابی اثر موضعی کربوکسی تراپی بر بافت چربی، اثر مثبت CO2 بر فرآیند لیپولیز اکسیداتیو مشخص شد. کربوکسی تراپی بعد از لیپوساکشن نیز برای از بین بردن تسکین پوست تجویز می شود. فقط 10-15 جلسه برای صاف و سفت کردن پوست . در نتیجه پنجاه سال تجربه در استفاده از کربوکسی تراپی در زیبایی، ایمنی و کارایی آن را در مشکلات زیبایی مانند پیری زودرس پوست، اصلاح کشیدگی، رگه‌ها، اسکار، تیرگی پوست، ادم یا سیاهی زیر چشم، ریزش مو ثابت می‌کند. ، رنگدانه ، مدل سازی شکل و همچنین در پاتولوژی هایی مانند لیپودیستروفی ، اگزما ، اسکلرودیای موضعی. طبق آمار، کربوکسی تراپی در بیماران بالای 30 سال به بهترین وجه انجام می شود، زیرا تجربه عملی کاربرد آن تایید می کند که در بیماران جوان نتیجه برای دوره های طولانی تری موثرتر است. بنابراین، کربوکسی تراپی قوانین زیبایی و جوانی را تغییر داده است، زیرا اثر مطلوب جوانسازی با کمک دی اکسید کربن "مضر" اما فیزیولوژیکی ضروری به دست می آید.