خون بخشی حیاتی از سیستم گردش خون بدن است که اکسیژن و مواد مغذی را به بافت ها حمل میکند و مواد زائد را دفع میکند. خطر خونریزی بسته به شدت و محل آن میتواند خطرات متعددی را ایجاد کند. خونریزی بیش از حد منجر به شوک هیپوولمیک میشود که زمانی رخ میدهد که بدن بیش از 20 درصد از خون خود را از دست بدهد که اگر بلافاصله درمان نشود باعث نارسایی اندام و حتی مرگ شود. 

خونریزی داخلی نیز میتواند خطرناک باشد، زیرا ممکن است تا زمانی که به اندازه کافی شدید شود و علائمی مانند درد یا تورم ایجاد کند، نادیده گرفته شود. علاوه بر این، خونریزی در مغز میتواند باعث سکته مغزی یا سایر آسیب های عصبی شود. 

عفونت ها یکی دیگر از خطرات بالقوه خونریزی هستند، زیرا باکتری ها میتوانند از طریق زخم های باز وارد بدن شوند و باعث سپسیس یا سایر بیماری های جدی شوند. بنابراین، برای جلوگیری از بروز این خطرات مهم است که برای هرگونه خونریزی قابل توجه به دکتر دیانا حسینی بهترین فوق تخصص زنان مشهد مراجعه کنید.


منبع :

https://my.clevelandclinic.org/health/symptoms/17899-vaginal-bleeding#:~:text=In%20most%20cases%2C%20it's%20not,not%20on%20your%20menstrual%20period.